02 Mart 2021 Salı

SAMSUN'DA FABRİKASI OLAN YERLİ REEDER TUŞLU İLK CEP TELEFONUNU ÜRETİP PİYASAYA SÜRDÜ

Samsun'da fabrikası olan yerli Reeder tuşlu ilk cep telefonunu üretip piyasaya sürdü

Samsun'da fabrikası bulunan cep telefonu ve tablet bilgisayar markası yerli Reeder, şarj süresi 10 gün olan ve özellikle yaşlı, çocuk ve şirketler için hedeflenen ilk tuşlu cep telefonunu üretti.

02 Kasım 2018 Cuma 19:23 TEKNOLOJİ

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde fabrikası bulunan Reeder, yaşlı ve çocuklar için ideal kullanıma sahip 10 gün şarj süresi olan F1 isimli ilk tuşlu cep telefonunu piyasaya sürdü.


Reeder Yönetim Kurulu Başkanı Uygar Saral, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Samsun'daki fabrikada çalışanların eğitimi için üretilen ilk basit telefon olan F1'in Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) onayının ardından dağıtımına başlandığını söyledi.

Tuşlu telefon talebinin karşılanması amacıyla üretilen, özellikle yaşlı, çocuk ve şirketlerin hedeflendiği F1 modelinde anakartın Samsun'da üretildiğine işaret eden Uygar Saral, yerlilik oranının yüzde 60'ın üzerinde bulunduğunu vurguladı.

Yaklaşık 10 gün şarj süresi sunan telefondan ilk etapta piyasaya 10 bin adet sürüleceğini belirten Reeder Yönetim Kurulu Başkanı Uygar Saral, "Samsun'da kurduğumuz fabrikamızda ürettiğimiz ilk telefon olması dolayısıyla F1 modelimiz bizim için önemli. Bu üretim, personelin öz güveni açısından da önem taşıyor. Basit ve kolay kullanım imkanı sunan telefon renkli ekranı, kamerası ve internet bağlantısı gibi temel özellikleri sunabiliyor." dedi.

Reeder Yönetim Kurulu Başkanı Uygar Saral, telefonun teknoloji mağazaları başta olmak üzere tüm cep telefonu bayilerinde bir haftaya kadar satışına başlanacağını kaydederek, "F1'in iç pazarın ardından Romanya, Afrika ve Dubai'de satışa sunulması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." ifadesini kullandı.

Kamera, bluetooth, Mp3-Mp4, görüşme kaydedici, 16 gigabaytlık mikro SD desteği, GPRS gibi özellikleri bulunan F1'in fiyatının 449 ila 499 lira olacağı öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti'de belediye başkan aday adaylığı için başvuru tarihi belli oldu

AK Parti'de belediye başkan aday adaylığı için başvuru tarihi belli oldu