20 Nisan 2019 Cumartesi

ABD'NİN TÜRKİYE SINIRINA İNŞA ETTİĞİ HAVA ÜSSÜNE MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİK FEDERASYONUNDAN TEPKİ

ABD'nin Türkiye sınırına inşa ettiği hava üssüne Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonundan tepki

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, ABD'nin Türkiye sınırına inşa ettiği hava üssü ile ilgili açıklama yaptı.

23 Nisan 2018 Pazartesi 20:11 TÜRKİYE

Genel merkezi Samsun'da bulunan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, ABD'nin Türkiye sınırına inşa ettiği hava üssüne tepki gösterdi.

ABD'nin Türkiye sınırına inşa ettiği pist uzunluğu 1,5 kilometreyi bulan hava üssünün uydu görüntülerinin ortaya çıktığını söyleyen Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, "ABD'nin Suriye-Türkiye sınırında inşa ettiği askeri hava üssünün uydu görüntüleri ortaya çıktı ama bu ülkemizin seçim sürecinde arada oldu bitliye getirilmesine müsaade etmemeliyiz terörle mücadele hız kesilmeden devam etmelidir ve ABD asla türkün dostu değildir bu terör devletine asla güvenmemeliyiz  gerekli çalışmalar tabiki hükümetimiz tarafından yapılıyordur ancak hız kazanmalıdır ve o hava üssü yapılmadan yerle bir edilmelidir" dedi.

Milli Birlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Hükümetimizin  karşı çıkmasına rağmen terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG ile işbirliğine giden Washington'ın Tel Beyder'de inşa ettiği üste uzunluğu 1,5 kilometreyi bulan pist açık şekilde görülüyor ve bu ülkemiz için önemli bir tehdit unsurudur Tel Beyder, Şanlıurfa ilimizin  Ceylanpınar ilçesinin karşısında yer alıyor. Geçen yıl Eylül ve Ekim aylarında çekilen uydu görüntüleri, üs inşaatının yeni başladığını ortaya koymuştu. Suriye'nin kuzeyinde yer alan söz konusu Amerikan üsleri, Anadolu Ajansı tarafından geçen yıl yaz mevsiminde ifşa edilmiş ve haber Pentagon'u bir hayli kızdırmıştı kızsınlar Anadolu ajansımız milli bir haber ajansıdır gururumuzdur haber niteliği taşıyan her bilgi haberdir kaynağı sorulamaz. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Üniversitesi'nin yeri ile ilgili Çarşambalılar Derneğinden önemli açıklama

Samsun Üniversitesi'nin yeri ile ilgili Çarşambalılar Derneğinden önemli açıklama