20 Mayıs 2019 Pazartesi

ADANA'DA 4,5 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞUNA TECAVÜZ EDEN O HAYVANA 66 YIL HAPİS İSTENDİ

Adana'da 4,5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz eden o hayvana 66 yıl hapis istendi

Adana'nın Yüreğir ilçesinde 4.5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz eden Sedat K. isimli sapık hayvana Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Çocuk Suçları Soruşturma Bürosu tarafından 66 yıl hapis cezası istendi.

20 Şubat 2018 Salı 14:26 TÜRKİYE

Adana'da 4.5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz ederek infial yaratan o sapığa istenen hapis cezası belli oldu. 4.5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz etmekten tutuklanan Sedat K. için Adana Cumhuriyet Başsavcılığı 66 yıl hapis cezası istemi ile iddianame hazırladı.


Adana'nın Yüreğir ilçesi Levent Mahallesi'nde 10 Şubat’ta, bir düğünde 4,5 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunurken yakalanıp tutuklanan Sedat K. hakkındaki soruşturma tamamlandı. 

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Çocuk Suçları Soruşturma Bürosu tarafından, şüpheli hakkında "Çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçundan 45 yıl, “Cebir tehdit veya hile kullanarak çocuğu cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun kılma” suçundan da 21 yıl olmak üzere toplam 66 yıl hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. 

Cumhuriyet savcısı, ağırlaştırıcı neden uygulanması gerektiğini vurguladığı iddianamenin değerlendirme bölümünde, “Şüphelinin, henüz 4,5 yaşındaki ruhen ve bedenen savunmasız bir yavrucak olan mağdureye bir insanda bulunması beklenen vicdan, merhamet ve haysiyet niteliklerinden kelimenin tam anlamı ile geri dönülmez şekilde ayrılarak gerçekleştirdiği, kamu vicdanını çok derinden yaralayan, toplumda yüksek düzeyde infial uyandıran eylemi nedeniyle talep edilen ceza maddelerinin en üst haddinden uygulama yapılmak suretiyle cezalandırılması ve takdiri indirim sebeplerinin uygulanmamasını” istedi.

Şüpheli hakkında talep edilen cezanın, Türk Ceza Kanunu'nda bu eylemlere öngörülen en yüksek ceza olduğu öğrenildi.

Hazırlanan iddianame, dava açılmak üzere ağır ceza mahkemesine gönderildi.

Olay 
Adana'nın Yüreğir ilçesinde 10 Şubat'taki düğünde kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu ileri sürülen Sedat K. (20) vatandaşlarca darbedilmişti. Linç edilmemek için kaçan zanlı, polis ekiplerince kısa sürede yakalanmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. 

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesine kaldırılan çocuk, tedavisinin ardından taburcu edilmişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da minik öğrenciler komando marşını okudu, Mehmetçiklerimize selam gönderdi

Samsun'da minik öğrenciler komando marşını okudu, Mehmetçiklerimize selam gönderdi