24 Haziran 2019 Pazartesi

AFRİN'DE 8 ŞEHİT VERDİĞİMİZ ÇATIŞMADA TELSİZDEN 'BİZİ DE VURUN' DİYEN KOMUTAN

Afrin'de 8 şehit verdiğimiz çatışmada telsizden 'bizi de vurun' diyen komutan

Afrin'de Kel Tepe bölgesinde 8 askerimizin şehit olduğu çatışmada telsizden konuşan bölük komutanı "Uçaklar bizim bulunduğumuz yeri bombalasın, biz şehit oluruz yeter ki buradakiler toplu olarak helak olsun" emri verdi.

02 Mart 2018 Cuma 00:39 TÜRKİYE

Afrin'de Kel Tepe bölgesinde 8 şehit verdiğimiz çatışmada bir bölük komutanı telsizden çatışma mesafesi 5 metreye düşünce "Uçaklar bizim bulunduğumuz yeri bombalasın, biz şehit oluruz yeter ki buradakiler toplu olarak helak olsun" dedi.


Afrin'de Kel Tepe bölgesinde 8 askerimizin şehit olduğu çatışmada bölük komutanın pilota teröristlerle birlikte kendilerini de vurma emri verdiği ortaya çıktı. Bölük komutanın çatışma mesafesi 5 metreye düşünce telsizden "Uçaklar bizim bulunduğumuz yeri bombalasın, biz şehit oluruz yeter ki buradakiler toplu olarak helak olsun" talimatı verdiği gündeme geldi. Komutanın teröristlerle birlikte kendilerini de vurmasını istemesi kararının Kırık Ok olarak ifade edildiği açıklandı.

Kel Tepe bölgesinde 8 askerimizin şehit olduğu, 13 askerimizin ise yaralandığı çatışmada 100 civarında teröristin öldürüldüğü bildirildi. Çıkan çatışmada bir Türk helikopterinin de düşürüldüğü iddia edilmişti. Yapılan açıklamada ise helikopterin düşürüldüğü iddiasının yalan olduğuna dikkat çekildi. 

ŞEHİTLERİN İSİM VE MEMLEKETLERİ BELLİ OLMAYA BAŞLADI

-Afrin'de şehit olan 8 askerimizden, 24 yaşındaki Jardarma Uzman Çavuş Arif Demirel'in haberi Kastamonu'daki ailesine ulaştı.

-Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin kırsalında teröristlerle çıkan çatışma sonucunda şehit düşen Jandarma Astsubay Uğur Palancı’nın şehadet haberi İzmir’deki ailesine verildi.

-Jandarma Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç, doğum gününden bir gün sonra Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit oldu. Şehidin acı haberi Konya'daki ailesine verildi.

-24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Burhan Açıkkol, Afrin'deki çatışmada şehit oldu. Açıkol'un Afrin'e gitmeden önce arkadaşlarına "Şehit olmaya gidiyorum" dediği öğrenildi.

-Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin kırsalında şehit olan Eskişehirli Jandarma Uzman Çavuş Recep Çetin'in 1,5 ay önce kız çocuğu oldu.

-Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan 26 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik'in memleketi Van'a şehit ateşi düştü. 

-Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Aydınlı Uzman Jandarma Çavuş Mehmet Dinek 5 ay önce nişanlanmıştı ve evlilik hazırlığı yapıyordu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz açıkladı: Lojistik Köy Samsun ekonomisinin şah damarı olacak

Yusuf Ziya Yılmaz açıkladı: Lojistik Köy Samsun ekonomisinin şah damarı olacak