24 Eylül 2020 Perşembe

AFRİN'DE KEL TEPE BÖLGESİNDE ÇATIŞMA ÇIKTI! 8 ŞEHİT, 13 ASKERİMİZ YARALI

Afrin'de Kel Tepe bölgesinde çatışma çıktı! 8 şehit, 13 askerimiz yaralı

Afrin'de Kel Tepe bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 8 askerimizin şehit olduğu, 13 askerimizin ise yaralı olduğu açıklandı. Afrin'de şehit olan 8 askerin isimleri..

01 Mart 2018 Perşembe 23:50 TÜRKİYE

Genel Kurmay Başkanlığı, Afrin'de Kel Tepe bölgesinde çıkan çatışmada 8 askerin şehit olduğunu, 13 askerin ise yaralandığını duyurdu. Afrin kırsalında çıkan çatışmada 5 askerin şehit olduğu açıklandı.

 

Afrin'de Kel Tepe bölgesinde teröristlerle çıkan çatışma ile ilgili yapılan ilk açıklamada 5 şehidin olduğu, 7 askerin ise yaralandığı açıklanmıştı. Kel Tepe bölgesinde çıkan çatışma ile ilgili gelen son dakika bilgilerine göre, şehit sayısının 8'e yükseldiği, yaralı sayısının da 13 olduğu bildirildi.

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de Kel Tepe bölgesinde askerlerimize saldıran 100 kişilik terörist grup ile çıkan çatışmada 8 askerimizin şehit olduğu açıklandı. Kel Tepe bölgesinde yaşanan çatışmada 70 civarında teröristin öldürüldüğü bilgisi geldi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, 8 askerin şehit olduğu Kel Tepe bölgesinde çıkan çatışma ile ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi.

"Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 01 Mart 2018 tarihinde Afrin’de icra edilen operasyonlar esnasında beş kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, yedi kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz."

ŞEHİTLERİN İSİM VE MEMLEKETLERİ BELLİ OLMAYA BAŞLADI

-Afrin'de şehit olan 8 askerimizden, 24 yaşındaki Jardarma Uzman Çavuş Arif Demirel'in haberi Kastamonu'daki ailesine ulaştı.

-Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin kırsalında teröristlerle çıkan çatışma sonucunda şehit düşen Jandarma Astsubay Uğur Palancı’nın şehadet haberi İzmir’deki ailesine verildi.

-Jandarma Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç, doğum gününden bir gün sonra Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit oldu. Şehidin acı haberi Konya'daki ailesine verildi.

-24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Burhan Açıkkol, Afrin'deki çatışmada şehit oldu. Açıkol'un Afrin'e gitmeden önce arkadaşlarına "Şehit olmaya gidiyorum" dediği öğrenildi.

-Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin kırsalında şehit olan Eskişehirli Jandarma Uzman Çavuş Recep Çetin'in 1,5 ay önce kız çocuğu oldu.

-Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan 26 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik'in memleketi Van'a şehit ateşi düştü. 

-Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Aydınlı Uzman Jandarma Çavuş Mehmet Dinek 5 ay önce nişanlanmıştı ve evlilik hazırlığı yapıyordu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yayınlanan Bütünşehir Dergisi Arapça sayısı ile Cidde Fuarında

Samsun'da yayınlanan Bütünşehir Dergisi Arapça sayısı ile Cidde Fuarında