21 Nisan 2019 Pazar

AFRİN'DE ZEYTİN DALI HAREKATINDA 9 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

Afrin'de Zeytin Dalı Harekatında 9 askerimiz şehit oldu

Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatında Cinderes Bölgesinde teröristler ile çıkan çatışmada 9 askerimizin şehit olduğu, 11 askerimizin ise yaralandığı açıklandı.

10 Şubat 2018 Cumartesi 20:29 TÜRKİYE

Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) yapılan açıklamada Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Cinderes bölgesinde çıkan çatışmada 9 askerin şehit düştüğü bilgisi verildi.


Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin'de süren Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

TSK AÇIKLAMA YAPTI

TSK açıklamasında, şöyle denildi:

"Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 10 Şubat 2018 tarihinde, Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

15 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Söz konusu operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olaylarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz."

TSK'DAN İKİNCİ AÇIKLAMA

"Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 10 Şubat 2018 tarihinde, Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Söz konusu operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 11 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.

TSK'DAN 3. AÇIKLAMA

Afrin'deki operasyonlarda 4 askerin daha şehit olduğu, 2 askerin de yaralandığı bilgisi yer aldı.

13 TERÖRİST DAHA ÖLDÜRÜLDÜ

Söz konusu operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 13 teröristin etkisiz hale getirildiği de belirtildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Afrin şehidi uzman çavuş Burak Akalın, Samsun'u yasa boğdu

Afrin şehidi uzman çavuş Burak Akalın, Samsun'u yasa boğdu