20 Nisan 2019 Cumartesi

AHMET EDİP UĞUR AĞLAYARAK BAŞKANLIK GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Ahmet Edip Uğur ağlayarak başkanlık görevinden istifa etti

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur bugün başkanlık görevinden istifa ettiğini açıklarken, gözyaşlarına hakim olamayarak ağladı.

30 Ekim 2017 Pazartesi 18:17 TÜRKİYE
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Edip Uğur, ağlayarak başkanlık görevinden istifa etti. Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ederken duygusal açıklamalarda bulundu.

Ahmet Edip Uğur, Avlu Balıkesir Kongre Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, partisinden ve belediye başkanlığı görevinden ayrılma noktasına geldiğini söyledi. Daha önceki açıklamasında "veda ve vefa" vurgusu yaptığını anımsatan Uğur, şunları kaydetti:

"Şimdi bütün varlığımla külli iradeye teslim olarak cüzi irademle milletime vefa gösteriyorum. Partime ve başkanlık görevime burada veda ediyorum. İnancım ve itikadım gereği olanda hayır vardır. Üzgünüm, kırgınım fakat huzurluyum. Çünkü vicdan rahatlığı ile bu kararı almış bulunuyorum. Bugüne kadar aldığım bütün görevlerde Balıkesir sevdalısı olarak şehrime, hemşehrilerime hizmet etme gayreti içinde oldum. Bütün hemşehrilerime, siyaset yaptığım yol arkadaşlarıma ve bu uzun mesai yıllarında bana destek olan aileme teşekkür ediyorum."

Ahmet Edip Uğur'un veda konuşması şu şekilde:

"Kendi adıma şunu söylemeliyim. Yolsuzluğunuz yok, FETÖ bağlantınız yok fakat ailenize, evinize kadar ulaşan baskılar, tehdide varan müdahaleler var. Bu katlanılacak bir durum olmanın ötesine geçmiştir. AK Parti'de siyaset yapma imkanımız ortadan kalkmıştır. Külli iradeye teslim olarak cüzi irademle milletime vefa gösteriyorum. Partime ve başkanlık görevime burada veda ediyorum. Vicdan rahatlığı ile bu kararı almış buluyorum. Hepinize, bütün hemşehrilerime, uzun mesai yıllarımda bana destek olan aileme teşekkür ediyorum."

Ahmet Edip Uğur, konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

İSTİFA EDEN BELEDİYE BAŞKANLARI

Öte yandan AK Parti'de daha önce istifaları istenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek istifalarını açıklamıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Diyanet İhsan Şenocak'ın neden açığa alındığını açıkladı

Diyanet İhsan Şenocak'ın neden açığa alındığını açıkladı