17 Haziran 2019 Pazartesi

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM KÖPRÜDE İNTİHAR ETMEK İSTEYEN ADAMI BÖYLE KURTARDI

Başbakan Binali Yıldırım köprüde intihar etmek isteyen adamı böyle kurtardı

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz Şehitler Köprüsünden makam aracı ile geçtiği sırada intihar girişiminde bulunan bir adamı ikna ederek intihardan vazgeçirdi. Başbakan Yıldırım'ın intihardan vazgeçirdiği adam ile duygusal görüntüleri.

08 Temmuz 2018 Pazar 14:42 TÜRKİYE

Başbakan Binali Yıldırım'ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde intihara kalkışan bir adamı ikna ederek intihardan vazgeçirdiği görüntüler Türkiye'nin gündemine oturdu. Başbakan Yıldırım'ın intihar etmek isteyen adam kurtardıktan sonra gözlerinin dolması görüntüleri izleyenleri duygulandırdı.


15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün korkuluklarına çıkarak intihar girişiminde bulunan bir vatandaş, o sırada köprüden geçmekte olan Başbakan Yıldırım tarafından ikna edilerek intihardan vazgeçti.

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden atlamak isteyen bir kişiyi intihardan vazgeçirdi.

Alınan bilgiye göre, T.T isimli bir kişi, dün akşam saatlerinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün korkuluklarına çıkarak intihar girişiminde bulundu.


Bu sırada Tuzla'daki konutundan çıkarak, Avrupa Yakası'na geçmekte olan Başbakan Binali Yıldırım, intihar girişimini görmesi üzerine konvoyunu durdurarak, korkuluklarda bulunan vatandaşın yanına gitti. 

Bu sırada görevlilerin ikna etmeye çalıştığı T.T, karşısında Başbakan Yıldırım'ı görmesi üzerine intihardan vazgeçti. Yıldırım, korumalarının yardımıyla korkuluklardan alınan vatandaşa sarıldı ve teselli etmeye çalıştı. İntihar etmek isteyen vatandaşa su ikram eden Başbakan Binali Yıldırım'ın da duygulandığı görüldü. Binali Yıldırım, intihar etmek isteyen vatandaşı "Hadi gel beraber gidelim." diyerek elinden tutarak makam aracına götürdü. Başbakan Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un kızının Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen nikah törenine T.T ile birlikte gitti.

Başbakan Yıldırım ile T.T isimli vatandaş, bir süre makam aracında sohbet etti. Daha sonra düğünün gerçekleştirildiği salonda da devam eden sohbet sırasında Başbakan Yıldırım, "Bir daha böyle şeyler aklına getirme. Biz Müslümanız, hiçbir şey insanın hayatına son vermek için sebep olamaz. Hepimizin zaman zaman bunalıma girdiği dönemler olmuştur. Böyle bir durumda yapılması gereken şey; Allah'a sığınmak ve sabretmek. Her karanlığın sonunda bir aydınlık vardır, her darlığın sonunda bir ferahlık vardır. Cenab-ı Hak'tan asla umudumuzu kesmememiz lazım. Allah nasip etti, seninle böyle karşılaşmamızı vesile etti ve işi tatlıya bağladık. Bundan sonra her şey daha güzel olacak, canını sıkma." ifadelerini kullandı.

Öte yandan taksi ile köprüye gelen T.T'nin köprünün ortasında araçtan atladığı ve bu sırada göğsünden yaralandığı öğrenildi. İlk müdahalesi Başbakanlık doktorları tarafından yapılan T.T, daha sonra ambulansla hastaneye sevk edildi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın intihardan vazgeçirdiği 40 yaşındaki T.T'nin, kardeşleri ile yaşadığı sorunlar nedeniyle bunalıma girdiği ve bu nedenle hayatına son vermek istediği iddia edildi.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Amanos Dağları eteklerinde kaybolan 6 yaşındaki Ufuk Tatar ölü bulundu

Amanos Dağları eteklerinde kaybolan 6 yaşındaki Ufuk Tatar ölü bulundu