17 Haziran 2019 Pazartesi

BİNALİ YILDIRIM'DAN FLAŞ SURİYE AÇIKLAMASI! KİMYASAL SİLAHLARLA ÇOCUKLARI KATLETTİLER

Binali Yıldırım'dan flaş Suriye açıklaması! Kimyasal silahlarla çocukları katlettiler

Başbakan Binali Yıldırım, Esenler 6. Olağan İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada Suriye ile ilgili flaş açıklamalarda bulunarak, "Suriye'de alçak rejim kimyasal silahlarla çocukları, masum insanları katletti" dedi.

14 Nisan 2018 Cumartesi 13:59 TÜRKİYE

Başbakan Binali Yıldırım, ABD'nin Suriye'yi vurması sonrası yaptığı açıklamada, Suriye'nin 7 yıldır insanları katlettiğine işaret ederek "Vahşet devam ediyor, sadece kimyasal silah kullanıldığı zaman mı insanlığınız aklınıza geliyor." dedi.


AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Esenler 6. Olağan İlçe Kongresi'nde konuştu.

Başbakan Yıldırım şunları söyledi:

"Geçtiğimiz günlerde Suriye'de alçak rejim kimyasal silahlarla çocukları, masum insanları katletti. Birdenbire dünyanın vicdanı olarak kendilerini gören ülkeler seslerini yükselttiler. Peki 7 yıldır Suriye'de insanlar katlediliyor, vahşet devam ediyor, sadece kimyasal silah kullanıldığı zaman mı insanlığınız aklınıza geliyor. Bugüne kadar neredeydiniz? Bunu olumlu bir adım olarak görüyoruz ancak kalıcı barış için daha fazlasına ihtiyaç var."

"Alınması gereken tedbirleri alıyoruz"
Başbakan Yıldırım, "Son günlerde döviz kurunda yaşanan bu dalgalanmanın geçici olduğunu ve etkilerinin de sınırlı olacağını ifade etmek isterim. Hükümetimiz konuyu gereken hassasiyetle ve ciddiyetle ele alıyor, alınması gereken ne gibi tedbirler varsa Merkez Bankası, Ekonomi Koordinasyon Kurulumuz Cumhurbaşkanımızın riyasetinde bu tedbirleri alıyoruz, almaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

28 Şubat davası 
Başbakan Yıldırım, 28 Şubat davası kararı hakkında, "Hukuk devletinde hesabı soruluyor. Bu ülkede demokrasilerde hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İshak Taşçı Miraç gecesi camide okuduğu Kuran'ı Kerim tilaveti ile mest etti

İshak Taşçı Miraç gecesi camide okuduğu Kuran'ı Kerim tilaveti ile mest etti