19 Mayıs 2019 Pazar

BİNALİ YILDIRIM'DAN MİLLİ GÜVENLİK AÇIKLAMASI: MÜSAMAHA YOK

Binali Yıldırım'dan milli güvenlik açıklaması: Müsamaha yok

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin milli güvenliğini tehdit eden hiçbir oluşumun müsamaha ile karşılanmayacağını açıklayarak, "Bu bizim en doğal hakkımızdır" dedi.

19 Ocak 2018 Cuma 12:40 TÜRKİYE

Başbakan Binali Yıldırım, Afet ve Acil Durum (AFAD)'da düzenlenen 80 adet arazi aracı ve 11 mobil dekontaminasyon aracının teslim töreninde konuştu.


Başbakan Yıldırım, "Türkiye'nin milli güvenliğini tehdit eden hiçbir oluşum asla müsamaha ile karşılanmayacak. Bu bizim en doğal hakkımızdır. Uluslararası hukuktan da kendi hukukumuzdan da doğan bir hakkımızdır." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Afet ve Acil Durum (AFAD)'da düzenlenen 80 adet arazi aracı ve 11 mobil dekontaminasyon aracının teslim töreninde, "Türkiye'nin milli güvenliğini tehdit eden hiçbir oluşum asla müsamaha ile karşılanmayacak. Bu bizim en doğal hakkımızdır. Uluslararası hukuktan da kendi hukukumuzdan da doğan bir hakkımızdır. Bizim amacımız, bölgede terör varlığını sona erdirmek, zaten yıllardan beri çok acı çeken bölge halkının yeni acılara tekrar maruz kalmasının önüne geçmek." dedi.

Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Bazen ileri geri laflar ediliyor, '3,5 milyon Suriyeliye niye bu kadar para harcıyorsunuz, ne yapıyorsunuz?'. Empati yapmak mecburiyetindeyiz. Biz hayatı tehlikede olan, darda, zorda olan, yerinden yurdundan kaçmak, bütün hatıralarının olduğu yerleri bırakmak zorunda olan insanlara kapımızı kapatamayız. Bizim kültürümüzde bu yok. İnancımızda bu yok. Tabii ki bağrımızı açtık. Tabii ki soframıza onları dahil ettik. Bunu asla bir para, hesap, kitap meselesi yapmadık, yapmayız." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 2017 yılında kaç konut satıldı işte o rakamlar

Samsun'da 2017 yılında kaç konut satıldı işte o rakamlar