22 Nisan 2019 Pazartesi

BİNGÖL, AĞRI VE TUNCELİ'DE 6 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Bingöl, Ağrı ve Tunceli'de 6 terörist öldürüldü

Bingöl, Ağrı ve Tunceli'de düzenlenen terör operasyonlarında Terör Arananlar Listesinde gri kategoride yer alan 2 PKK'lı terörist ile birlikte toplam 6 teröristin öldürüldüğü açıklandı.

26 Ağustos 2018 Pazar 10:28 TÜRKİYE

İçişleri Bakanlığı Bingöl, terör örgütü PKK'ya yönelik süren operasyonlarda Ağrı ve Tunceli'de 2'si gri listede bulunan 6 teröristin öldürüldüğü açıklandı.


Bingöl, Ağrı ve Tunceli'de 6 terörist öldürülürken, Bingöl valiliğinden yapılan açıklamada ise terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda biri Terör Arananlar Listesinde gri kategoride yer alan 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği, operasyonda bir askerin şehit olduğu, 2 askerin de yaralandığı bildirildi.

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, güvenlik güçlerince Karlıova ilçesi kırsalında çıkan çatışmada PKK'lı teröristler "Poyraz Agir" kod adlı Mehmet Şirin Özen (35) ve "Adil Havar" kod isimli Aykut Özkur'un (29) silah ve teçhizatlarıyla etkisiz hale getirildiği bildirildi.
"Poyraz Agir" kod adlı teröristin Terör Arananlar Listesi'nde gri kategoride bulunduğu belirtilen açıklamada, "Çıkan çatışmada bir askerimiz şehit olmuş, 2 askerimiz hafif yaralanmıştır. Teröristlerden Mehmet Şirin Özen, Erzurum-Karayazı ilçesi nüfusuna kayıtlı, Aykut Özkur ise Muş-Varto ilçesi nüfusuna kayıtlı." ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Osman Genç rahvan at yarışlarında at bindi, yarışçılara taş çıkarttı

Osman Genç rahvan at yarışlarında at bindi, yarışçılara taş çıkarttı