16 Ekim 2019 Çarşamba

ERDOĞAN, CHP VE SAADET PARTİSİNİN GÖRÜŞMESİNİ DEĞERLENDİRDİ

Erdoğan, CHP ve Saadet Partisinin görüşmesini değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun görüşmesi ile ilgili değerlendirmede bulundu.

05 Ocak 2018 Cuma 13:07 TÜRKİYE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa'ya yapacağı resmi ziyaret öncesinde Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde yaptığı açıklamada CHP ve Saadet Partisi arasında geçen görüşme ile ilgili konuştu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görüşmesine ilişkin, "Bu görüşme bir ittifak arayışı olarak yorumlandı. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Saadet Partisi'nin uyum yasaları konusunda önerileri var. En büyük şikayetlerinin 100 bin imza konusunda noter şartının çok maliyetli olduğu yönünde. Bu konuda bir değerlendirme, düzeltme olabilir mi?" sorularını yanıtladı. 

Erdoğan, "Değerli arkadaşlar siyaset yapıyoruz. Yani eğer 100 bin imzayı toplamaktan uzaksa bir siyasi hareket o zaman zaten bunu yapmasına da gerek yok. Demek ki hiç gücü bu noktada yok. Yani 100 bin imza toplayamıyorsa zaten bu yolda bu mücadeleyi vermek de zor bir iş, yürümez." yanıtını verdi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kabinede revizyon olacak mı! 18 bakan değişecek iddiasına açıklama

Kabinede revizyon olacak mı! 18 bakan değişecek iddiasına açıklama