07 Temmuz 2020 Salı

ERDOĞAN YENİ ZELANDA'DA MÜSLÜMANLARA DÜZENLENEN SALDIRIYI KINADI

Erdoğan Yeni Zelanda'da Müslümanlara düzenlenen saldırıyı kınadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sırasında 49 kişinin yaşamını yitirdiği Yeni Zelanda'da düzenlenen cami saldırısını kınadığını açıkladı, "İslam düşmanlığı, bu saldırıyla bireysel taciz çizgisini geçerek toplu katliam boyutuna ulaşmıştır" dedi.

15 Mart 2019 Cuma 14:14 TÜRKİYE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda'da camide bulunan Müslümanlara yönelik düzenlenen silahlı saldırıda 49 kişinin yaşamını yitirmesi olayı ile ilgili açıklama yaptı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, uluslararası bir olay olması hasebiyle Yeni Zelanda'da Cuma namazı kılmak için bir araya gelen Müslümanlara yönelik saldırıyı nefretle kınadığını belirterek şöyle konuştu.

"Dünyada uzunca bir süredir yükselişi seyredilen ve hatta teşvik edilen İslam düşmanlığı, bu saldırıyla bireysel taciz çizgisini geçerek toplu katliam boyutuna ulaşmıştır. Saldırının uzun bir planlamanın ve motivasyonun sonucu olduğu dolayısıyla fevri bir davranış denilerek geçiştirilemeyeceği bellidir.

Ülkemizi, milletimizi ve şahsımı da hedef alan katilin temsil ettiği anlayışın Batı toplumlarını bir kanser gibi hızla ele geçirmeye başladığı açıktır. Kaldı ki ülkemi dahi Anadolu ve Batı olarak ayırmak suretiyle orada da kendine has değerlendirmeler yapan ortada gerçekten bir terörist, bir katil var. Şayet derhal önlem alınmazsa bu kötü gidişin önünü alan felaket haberlerine yenilerinin eklenmesi kaçınılmazdır. Tüm dünyayı özellikle de Batı ülkelerini, insanlığın tamamını tehdit eden bu tehlikeli gidişe karşı süratle tedbir almaya davet ediyoruz. Yeni Zelanda'daki saldırıda hayatlarını kaybeden masum kardeşlerimize şahsım ve milletim adına Allah'tan rahmet diliyorum. Sadece bu konuyu bile uzun uzadıya değerlendirme ihtiyacı hissedeceğimiz Beril Hocamızı bir kez daha tazimle yad ediyorum." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: Teröristlerin leşlerini serdikçe ses CHP'den geliyor

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: Teröristlerin leşlerini serdikçe ses CHP'den geliyor