23 Ağustos 2019 Cuma

EREN BÜLBÜL VE ASTSUBAY FERHAT GEDİK'İ ŞEHİT EDEN İKİ TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Eren Bülbül ve astsubay Ferhat Gedik'i şehit eden iki terörist öldürüldü

Trabzon'un Maçka ilçesinde 15 yaşında ki Eren Bülbül ve 1 astsubayı şehit eden teröristlerden ikisi Giresun'un Güce ilçesinde düzenlenen operasyonla öldürüldü.

01 Haziran 2018 Cuma 12:29 TÜRKİYE

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Karadeniz'de Eren Bülbül ve bir astsubayı şehit eden Soreş ve Berhudan kod adlı iki teröristin Giresun'un Güce ilçesinde düzenlenen operasyonda öldürüldüğünü açıkladı.


Trabzon'un Maçka ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları 15 yaşında ki Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'i şehit etmişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'da yaptığı açıklamada Eren Bülbül ve astsubay başçavuş Ferhat Gedik'i şehit eden iki teröristin öldürüldüğünü duyurdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Giresun'un Güce ilçesinde, 2 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirilmesine ilişkin, "Bu terör örgütü her yerde başımıza musallat oluyor. Biliyorsunuz geçen yıl da bir evladımızı, Eren Bülbül evladımızı, bir astsubayımızı burada şehit etmişti. İşte o gruptan 2 kişi bugün Giresun Güce'de kahraman askerlerimizin, jandarmamızın, komutanlarımızın ortaya koymuş olduğu operasyon sonucu öldürüldüler." dedi.

Çeşitli programlar dolayısıyla Trabzon'da bulunan Bakan Soylu, Ortahisar ilçesindeki İpekyolu fuar alanında düzenlenen iftar programına katıldı. Soylu, iftarın ardından yaptığı konuşmada, Giresun'daki terör operasyonuna değindi.

Sözde bölge sorumlusu terörist de ele geçirildi
"Bu terör örgütü her yerde başımıza musallat oluyor." ifadesini kullanan Soylu, şöyle devam etti:

"Biliyorsunuz geçen yıl da bir evladımızı, Eren Bülbül evladımızı, bir astsubayımızı burada şehit etmişti. İşte o gruptan 2 kişi bugün Giresun Güce'de kahraman askerlerimizin, jandarmamızın, komutanlarımızın ortaya koymuş olduğu operasyon sonucu öldürüldüler. Bu millete gözyaşları akıttıranı, bu milleti sıkıntıya uğratanı, kimsenin yanında kalmayacağını bu millet ahdetmiştir, yemin etmiştir."

Öte yandan Soylu, iftar öncesi gazetecilerin sorusu üzerine yaklaşık 4 gün önce bir görüntü aldıklarını belirterek, "Bir çatışma çıktı, bu çatışmanın üzerinden arkadaşlarımız alan daraltarak bir çalışma yaptı ve teröristleri ele geçirdiler. Ele geçirilen teröristlerden bir tanesi bu bölgenin sorumlusu. Daha ayrıntılı açıklamayı arkadaşlarımız biraz sonra yapacaklar." diye konuştu.

Olay
Terörle mücadele kapsamında Giresun'un Güce ilçesi kırsalında arama tarama faaliyetleri sırasında, Şabankale mevkisinde öğle saatlerinde güvenlik güçleri ile 2 kişi oldukları belirlenen terör örgütü mensupları arasında sıcak temas sağlandığı belirtilmişti.

Çatışma sonucu açık isimleri henüz belirlenemeyen, kod adları "Soreş" ve "Berhudan" olan 2 terörist etkisiz hale getirildiği bildirilmişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 10 katlı inşaatın 8'inci katından düşen Bahri Öztaş hayatını kaybetti

Samsun'da 10 katlı inşaatın 8'inci katından düşen Bahri Öztaş hayatını kaybetti