19 Nisan 2019 Cuma

ESKİ MİLLİ HALTERCİ NAİM SÜLEYMANOĞLU YAŞAMINI YİTİRDİ

Eski milli halterci Naim Süleymanoğlu yaşamını yitirdi

Eski Milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu, siroza bağlı karaciğer yetmezliğine bağlı olarak tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Naim Süleymanoğlu hayatını kaybetti.

18 Kasım 2017 Cumartesi 15:11 TÜRKİYE
Milli halterci Naim Süleymanoğlu 50 yaşında hayatını kaybetti. Olimpiyat ve dünya şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, tedavi gördüğü hastanede 50 yaşında yaşamını yitirdi.

Karaciğer naklinin ardından tedavisi Ataşehir Memorial Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinde süren Süleymanoğlu'nun hayatını kaybettiği belirtildi. 

Siroza bağlı karaciğer yetmezliğine bağlı olarak 28 Eylül'den bu yana Memorial Ataşehir Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi gören ve 6 Ekim'de de Memorial Ataşehir Hastanesi Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Yalçın Polat ile ekibinin gerçekleştirdiği ameliyatla karaciğer nakli olan Süleymanoğlu, son olarak beyindeki kanama ve buna bağlı artan ödem nedeniyle 11 Kasım'da acil ameliyata alınmıştı.

NAİM SÜLEYMANOĞLU'NUN 28 YILDIR DÜNYA REKORUNU KİMSE KIRAMADI

Daima kırdığı rekorlarla anılacak olan efsane halterci, bundan tam 28 yıl önce büyük bir başarıya imza atmıştı. Naim Süleymanoğlu ve Türkiye için 1988 Seul Olimpiyatları'nın yeri ayrı. Çünkü; Naim'in 1988 Seul Olimpiyatları'na Türkiye adına katılabilmesi için Türk hükümetince Bulgaristan'a 1 milyon dolar ödenerek gerekli izin alındı.

6 DÜNYA, 9 OLİMPİYAT REKORU

Bu olimpiyatlarda Süleymanoğlu 60 kg koparmada sırasıyla 145 kg, 150.5 kg, 152.5 kg, silkmede 175 kg, 188,5 kg, 190 kg, toplamda da 320 kg, 339 kg, 342.5 kg kaldırarak 6 dünya 9 olimpiyat rekoru kırarak muhteşem bir zafer elde etti ve böylece Türkiye'ye olimpiyatlar tarihinde güreş dışında ilk altın madalya kazandıran sporcu oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

ABD'li pilot savaş uçağı ile gökyüzüne penis çizdi

ABD'li pilot savaş uçağı ile gökyüzüne penis çizdi