18 Haziran 2019 Salı

EYLÜL YAĞLIKARA'NIN ACISI DİNMEDEN KAYIP LEYLA AYDEMİR'İNDE CESEDİ BULUNDU

Eylül Yağlıkara'nın acısı dinmeden kayıp Leyla Aydemir'inde cesedi bulundu

Eylül Yağlıkara'nın acısı dinmeden Ağrı'da kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in de cesedi bulundu.

02 Temmuz 2018 Pazartesi 18:37 TÜRKİYE

Ankara Polatlı'da cesedi elektrik direğinin altına gömülü halde bulunan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın ardından Ağrı'da Ramazan Bayramı'nın 1'inci günü kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in de cesedi bulundu.


Ağrı'da ailesiyle bayram ziyareti için gittiği dedesinin köyünde kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir, köyde ölü bulundu Ağrı'da, 18 gün önce, Ramazan Bayramı'nın 1'inci günü kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'den acı haber geldi. Ailesiyle bayram ziyareti için gittiği dedesinin köyünde kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in cansız bedeni Van'ın Bezirhane Köyü'ne 3 kilometre uzaklıkta bulunan bir dere yatağında bulundu.

SÜLEYMAN SOYLU'DAN LEYLA AYDEMİR AÇIKLAMASI
Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Ağrı'da ölü bulunan Leyla Aydemir'le ilgili CNN Türk yayınında Hande Fırat'a açıklamalarda bulundu.

KESİN SONUÇ OTOPSİ SONUCU BELLİ OLACAK
Bakan Soylu şunları söyledi: "İlk belirlemelere göre tecavüz yok ve ceset sonradan oraya konulmuş gibi görünüyor. Darpla ilgili çok ufak bir işaret var ama bir yere çarptı mı darp mı? Otopsi sonucunda belli olacak.

TECAVÜZ EMARESİ YOK
Ağrı Valisi Süleyman Elban, Leyla Aydemir ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmadaki çok önemli bilgileri paylaştı.

Ağrı Valisi Süleyman Elban'ın açıklamaları şöyle:

"ÖLÜM NEDENİ 8-10 GÜN AÇ BIRAKILMASI"
"Dün bulunduğu tarihten de zannediyoruz 2-3 gün öncesinde o derede suyun içine bırakılmış olduğu yönünde. Otopsi raporunda tespitler mevcut. Ölüm nedeni çocuğun 8 - 10 gün aç bırakılması nedeniyle, açlık nedeniyle ölmüş.

"CESEDİNDE DARP YA DA TECAVÜZ İZİ YOK"
Ve çocuğun cesedinde herhangi bir darp izi, yaralama izi mevcut değil. Yine o süre zarfında herhangi bir vahşi hayvan tarafından yaralanma söz konusu değil. Dün üzerinde görülen kırmızı izler, güneş yanığı olduğu tespit edildi. Çocukla ilgili herhangi bir istismar ya da tecavüz emaresi de yoktur.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da CHP'den 79 yıl sonra kadın milletvekili seçilen Hancıoğlu mazbatasını aldı

Samsun'da CHP'den 79 yıl sonra kadın milletvekili seçilen Hancıoğlu mazbatasını aldı