19 Nisan 2019 Cuma

FLAŞ BYLOCK AÇIKLAMASI! 11 BİN 480 GSM NOSU BYLOCK IP'LERİNE YÖNLENDİRİLMİŞ

Flaş ByLock açıklaması! 11 bin 480 GSM nosu ByLock IP'lerine yönlendirilmiş

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan flaş ByLock açıklamasında 11 bin 480 GSM numarasının ByLock IP'lerine yönlendirildiklerinin tespit edildiği bildirildi.

27 Aralık 2017 Çarşamba 18:08 TÜRKİYE
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, FETÖ soruşturmaları kapsamındaki detaylı inceleme sonucunda, 11 bin 480 GSM numarası kullanıcısının ByLock IP'lerine yönlendirildiklerinin tespit edildiği bildirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, FETÖ soruşturmaları kapsamındaki detaylı inceleme sonucunda, bağlantı veri parametreleri bakımından benzer özellik taşıyan 11 bin 480 GSM numarası kullanıcısının ByLock IP'lerine yönlendirildiklerinin tespit edildiği, bu kişilerin hukuki durumlarının soruşturma makamlarınca yeniden değerlendirilmesi gerektiği belirtildi.

Bu arada, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman yaptığı açıklamada, "ByLock bizim için en büyük delillerden biri. Bu konuda hiçbir değişiklik yok. Mor Beyin yazılımıyla ByLock'a yönlendirildiği tespit edilen ve farklı illerde tutuklu bulunan yaklaşık bin kişinin, haklarında başka hiçbir delil yoksa tahliyesini talep edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Kocaman, "Mor Beyin yazılımını yapan Kemalettin Cengiz Erbakırcı, 15 Temmuz darbe girişiminden 4 gün sonra yurt dışına kaçmış. Eski TÜBİTAK çalışanı Erbakırcı'nın bu işin en büyük sorumlularından olduğunu düşünüyoruz. Bu kişi hakkında soruşturma başlattık, hakkında yakalama kararı çıkarttık." bilgisini verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Çarşamba'da yapılan 310 metrelik köprü 11 mahallenin ulaşım sorununu çözdü

Samsun Çarşamba'da yapılan 310 metrelik köprü 11 mahallenin ulaşım sorununu çözdü