16 Haziran 2019 Pazar

GANİRE PAŞAYEVA SAMSUN'A GELDİ: TÜRKİYE'NİN AYAĞINA DEĞEN TAŞ CANIMIZI ACITIR

Ganire Paşayeva Samsun'a geldi: Türkiye'nin ayağına değen taş canımızı acıtır

Samsun Valisi Osman Kaymak'ı makamında ziyaret eden Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, "Türkiye'nin ayağına değen taş, bizim canımızı acıtır" dedi.

28 Kasım 2017 Salı 14:17 TÜRKİYE

Samsun Valisi Osman Kaymak'ı ziyaret eden  Azerbaycan Bakü Bağımsız  Milletvekili Ganire Paşayeva, "Türkiye sağ olsun her zaman, her platformda yanımızda" dedi.


Samsun Valisi Osman Kaymak, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva ve Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Levent Kuruoğlu’nu makamında kabul etti. 

Türk-Eğitim-Sen Samsun Şubesinin düzenleyeceği Türk Dünyasının Sorunlarının Çözülmesinde Aydınların Rolü konulu konferansa katılmak üzere Samsun'a gelen Azerbaycan Bakü Bağımsız Milletvekili Ganire Paşayeva, Samsun Valiliğine yaptığı ziyarette,  "Oradaki kardeşlerinizden sizlere, güzel Samsunumuza selamlar getirdik.  Tabii ki biz rahmetli Haydar Aliyev’in dediği gibi, bir milletin iki devletiyiz. Birlik ve beraberliğimiz inşallah daha da güçlenecek. Çünkü daha da zorlaşan bir bölgede yaşıyoruz. Birbirimize daha çok sahip çıkacak, destek olacak ve haksızlıklara karşı birlikte mücadele edeceğiz.  Çok şükür Azerbaycan-Türkiye ilişkileri her konuda kalkınmıştır. En son Bakü-Tiflis demiryolu projesi bölgemiz ve iki kardeş devlet için çok önemlidir, yüzyılın projesidir" dedi.Samsun Valisi Osman Kaymak'ta Ganire Paşayeva'nın vatansever ve milliyetçi duruşuyla Türk halkının gönlünde bir karşılığı olduğunu belirterek, "Sizi tebrik ediyoruz. Ben de sizinle tanışmış olmaktan dolayı çok mutluyum. Hoşgeldiniz, şeref verdiniz.” dedi.

Azerbaycan Bakü Bağımsız  Milletvekili Ganire Paşayeva, gerçekleşen ziyarette Samsun'a Karabağ Parkı'nın çok yakışacağının belirterek, "Devletlerimiz arasında çok güzel işbirliği var ama bölgelerimiz arasındaki işbirliği de çok önemli. Potansiyelimiz çok. O yüzden insanlarımızın ilişkilerinin iyi olması, birbirine sahip çıkması çok önemli. Size de teşekkür ediyoruz. Çalışmalarınız hakkında çok güzel şeyler duyduk. Bir milyon insanımız göçmen, evine dönemiyor. Bizim en büyük mücadelemiz topraklarımızın işgalden kurtulması. Bu konuda da kardeş Türkiye sağ olsun her zaman, her platformda yanımızda. Artık uluslararası platformda bir devleti görenler biliyorlar ki; diğerinin haklarını savunacak. Bu güzel bir şey. Azerbaycan yoksa Türkiye savunacak, Türkiye yoksa Azerbaycan savunacak. Bu ruhu gençlerimize vermemiz lazım. Maalesef bölgemizde oyunlar oynanıyor ve genç nesillerimizin bunların farkında olması gerekiyor. İnşallah Bafra’da gençlerimizle bunları konuşacağız. Dünyada gördüklerimizi, durumu, neler olduğunu konuşacağız. İnşallah gençlerimizle böyle toplantılarımız artar" şeklinde konuştu.SAMSUN KAHRAMAN ŞEHİR

Samsun'un kahraman şehir olduğunuda dile getiren Ganire Paşayeva,  Samsun Valisi Osman Kaymak'a yaptığı ziyarette şöyle konuştu.

"Samsun’un gönlümüzde başka bir yeri var. Samsun’da olmaktan dolayı çok mutluyuz. Her zaman yanınızdayız. Azerbaycan’daki on milyon nüfusun on milyonu da Türkiye’nin yanında. Biz hep, ‘Türkiye’nin ayağına değen taş bizim canımızı acıtır.’ deriz. O yüzden Samsunumuz da Türkiyemiz de hep güçlü olsun"

 Ziyaretin sonunda Ganire Paşayeva, Azerbaycan’ın en tarihi bölgesi İçeri Şehir’in tablosunu ve kendi yazmış olduğu iki kitabını Samsun Valisi Osman Kaymak'a hediye ederken, Vali Osman Kaymak'ta Ganire Paşayeva'ya Samsun Olgunlaşma Enstitüsü tarafından yapılan el emeği lale motifli tablo ve fular hediye etti.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erdoğan Tok Cami ve Külliye'nin teknik detayları hakkında bilgi verdi

Erdoğan Tok Cami ve Külliye'nin teknik detayları hakkında bilgi verdi