25 Mayıs 2019 Cumartesi

HAKKARİ'DE ÇATIŞMA: 6 ASKER, 2 KORUCU ŞEHİT OLDU

Hakkari'de çatışma: 6 asker, 2 korucu şehit oldu

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristlerle ile bu sabah saatlerinde çıkan çatışmada 6'sı asker ile 2 güvenlik korucusu şehit olurken, çatışmada 5 PKK'lı terörist ise öldürüldü.

02 Kasım 2017 Perşembe 10:40 TÜRKİYE
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 8 şehidin olduğu bilgisi geldi.  Şemdinli'nin Derecik kırsalında Irak tarafından sızma girişiminde bulunan PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada 6'sı asker, 2'si güvenlik korucusunun şehit olduğu öğrenildi.

Hakkari'nin Şemdinli İlçesinde, bu sabaha karşı Türkiye'ye sızmaya çalışan bir grup PKK'lı terörist ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada, son belirlemelere göre, şehit sayısı 8 olarak bildirildi. Çatışmada korucular Osman Yeşil ve Alaattin Tekin şehit oldu.

Çatışmada 5 PKK'lı terörist de ölü ele geçirildi. Bölgede helikopter desteğinde kapsamlı operasyona başlandı.

TSK'DAN AÇIKLAMA

Öte yandan Genelkurmay Başkanlığı, Şemdinli'deki çatışmayla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''02 Kasım 2017 Perşembe günü Hakkâri ili Şemdinli ilçesi Ortaklar bölgesinde, bölücü terör örgütü tarafından yoğun sis ve kötü hava koşullarından faydalanarak gerçekleştirilmeye çalışılan saldırı girişiminin tespit edilmesi sonucunda meydana gelen çatışmada altı kahraman silah arkadaşımız ile iki güvenlik korucumuz şehit olmuş, biri ağır olmak üzere iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir. Çıkan çatışmada beş bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Bölgedeki operasyonlara devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.

Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile tüm terör örgütleriyle mücadelesine en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.''

ÇATIŞMADA ŞEHİT OLAN ASKERLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Sözleşmeli er Sercan Kara (Isparta)
Sözleşmeli er Emre Karaaslan (Bursa)
Sözleşmeli er Ömer Küçük (Hatay)
Piyade uzman çavuş Gökhan Kurak (Zonguldak)
Piyade Er Erhan Karaca (Samsun)

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un o ilçesinde evlendirilecek kızlar için halen başlık parası alınıyor

Samsun'un o ilçesinde evlendirilecek kızlar için halen başlık parası alınıyor