16 Temmuz 2019 Salı

İŞTE FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SAMSUN İŞ ADAMLARI YAPILANMASI ŞEMASI

İşte FETÖ terör örgütünün Samsun iş adamları yapılanması şeması

İşte Samsun'da FETÖ terör örgütünün işadamları yapılanma şeması.. Samsun FETÖ'ye çalışan işadamları, bölge imamları, ev abisi, kuryesi ve terör örgütünün muhasebecisini gösteren grafikli şema

01 Kasım 2017 Çarşamba 16:22 TÜRKİYE

Samsun'da FETÖ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlar aralıksız sürerken, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası terör örgütünün Samsun işadamları yapılanması ve bağlantılarda deşifre oldu.


Samsun'da 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası FETÖ terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonlarda, terör örgütünün Samsun İşadamları yapılanmasını gösteren bir şemada ortaya çıkartıldı. Samsun Valiliğinin daha önce yayınladığı FETÖ/PDY İşadamları yapılanması şemasında Samsun'da FETÖ örgütünün nasıl ve hangi bağlantılarla işlerini yürüttükleri gözler önüne serilmişti. 

Yayınlanan FETÖ şemasına göre FETÖ'nün Samsun İl İmamına (Sözde Vali) bağlı olarak,  büyük bölge imamları,  müvetelli grup imamları, ev abileri ve işadamlarının birbirleri ile olan bağlantıları ortaya çıkmıştı. Samsun Valiliğinin yayınladığı şemada Samsun İl İmamının,  himmet kuryesi ve örgütün muhasebecisi ile doğrudan bağlantılı olduğu, himmet kuryesi ve örgütün muhasebecisinin de işadamları ile iletişim halinde oldukları görülüyor. Samsun'da FETÖ terör örgütünün işadamları yapılanmasını grafiklerle deşifre edildiği şemada, örgüte bağlı işadamlarının, ev abileri ile muhasebeciye, himmet kuryesine bağlı oldukları, muhasebeci ile ev abilerinin mütevelli grup imamlarına, mütevelli grup imamlarının, büyük bölge imamlarına, ana mütevelli grubuna bağlı işadamlarının, büyük bölge imamları ile bağlantılı olduğu gösterilmişti. 
Samsun Valiliği, FETÖ'nün Samsun işadamları yapılanması ile ilgili 26 iş adamının, bunların bağlı olduğu 5 mütevelli grup imamı, 1 küçük bölge imamı, 2 muhasebeci ile himmet kuryesi olmak üzere 34 kişinin bulunduğunu duyurmuştu. FETÖ'nün Samsun işadamları şemasında yer alan 26 işadamı ise düzenlenen operasyonlarla yakalanarak tutuklanmıştı.

FETÖ terör örgütünün Samsun Mütevelli işadamları grubunu, işadamlarından topladığı himmet paralarının bir kısmını ise Fetullah Gülen'e gönderdikleri belirlenmişti

FETÖ terör örgütünün Samsun imamları olan Bilal Karaduman, Ömer Yazıcı ile birlikte işadamları Mehmet Sungur, Muharrem Durmuşoğlu gibi isimler ise halen firarda..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Tekkeköy ilçesine 10 bin metrekarelik bir alana yeni mezarlık yeri yapılıyor

Samsun'un Tekkeköy ilçesine 10 bin metrekarelik bir alana yeni mezarlık yeri yapılıyor