23 Ocak 2021 Cumartesi

KARADENİZ'DE JÖH VE KOMANDO TİMLERİ PKK'LI İKİ TERÖRİSTİN PEŞİNE DÜŞTÜ

Karadeniz'de JÖH ve komando timleri PKK'lı iki teröristin peşine düştü

PKK'nın Karadeniz açılım grubundan 22 terörist grubundan 20'si etkisiz hale getirilirken Giresun Jandarma Özel Harekat ve komando timleri, Karadeniz'de başlattıkları operasyon ile iki teröristin peşine düştü.

08 Mart 2019 Cuma 12:53 TÜRKİYE

Karadeniz'de PKK'nın açılım grubuna ağır darbe vurulurken, Giresun Jandarma Özel Harekat ve komando timleri, Giresun, Ordu, Trabzon ve Tokat kırsalı ve yaylalarında aranan iki teröristin peşine düştü.


Güvenlik güçleri, PKK'lı teröristleri Karadeniz'den siliyor. Sığınakları yok eden komandolar, şimdi 2 teröristin peşinde.

Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı'na bağlı Jandarma Özel Harekat ve komando timleri; Giresun, Ordu, Trabzon ve Tokat'ta eş zamanlı olarak insansız hava araçları destekli kış operasyonu yürütüyor.

PKK'YA AĞIR DARBE
Bölgede son 4 yıldır sürdürülen operasyonlarda, ağır darbe alan 22 kişilik sözde 'Karadeniz Açılım Grubu'  PKK'lı teröristler, etkisiz hale getirildi. PKK'lıların bölgedeki sığınakları da ortaya çıkarıldı.

YAYLA EVLERİNE SIKI TAKİP
Teröristlerin, yayla evlerinden erzak çalmalarının önlenmesi için sonbahardan itibaren bölgede yoğun tedbirler alınmasıyla bu yıl, ilk kez kış üslenmesi yapamadıkları da belirtildi. Yayla evleri sürekli kontrol altında tutulurken, karla kaplı ormanlıklarda da arazi arama- tarama faaliyetleri sürdürülüyor. Sözde 'Karadeniz Açılım Grubu'nun yok edilmesiyle, takviye olarak gönderilen PKK'lı 2 teröristin sonbahar döneminde izini kaybettirdiği, telsizlerinin de sustuğu istihbarat birimlerince belirlendi.

SIĞINAKLARIN ARANAN TERÖRİSTLERLE BAĞLANTISI VAR
Halen araması süren teröristlerin izine rastlanılamazken, 2 gün önce Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi Kızılali Dağı mevkisinde; içinde silah üstü termal dürbün, pil, örgütsel doküman, akü, giyecek, yiyecek, ilaç ve sıhhi malzemelerin olduğu sığınak ele geçirildi. Sığınağın, aranan 2 teröristle bağlantısı olduğu da belirlenirken, bölgedeki yoğun operasyonlar nedeniyle teröristlerin uzun zamandır sığınağa ulaşamadığı öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da DSP'nin İlkadım adayı Murat Falcıoğlu: Solcuysanız sol partiye oy verin

Samsun'da DSP'nin İlkadım adayı Murat Falcıoğlu: Solcuysanız sol partiye oy verin