24 Nisan 2019 Çarşamba

KHK'LAR İLE MESLEKTEN İHRAÇ EDİLEN VE MESLEĞE GERİ İADE EDİLENLERİN SAYISI AÇIKLANDI

KHK'lar ile meslekten ihraç edilen ve mesleğe geri iade edilenlerin sayısı açıklandı

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile meslekten ihraç edilen ve mesleğe geri iade edilen kişi sayısını açıkladı.

31 Ocak 2018 Çarşamba 12:29 TÜRKİYE

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Kanun Hükmünde Kararnameler ile meslekten ihraç edilen ve mesleğe geri iade edilen kişi sayısı ile ilgili verdiği bilgide "İhraç edilen kişi sayısı 110 bin 778, işe iade edilen kişi sayısı da 3 bin 604. Şu anda KHK'lerle ihraç edilen kişi sayısı net 107 bin 174'tür" dedi.


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yaptığı açıklamada şu ana kadar Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonuna 105 bin 151 kişinin müracaatta bulunduğunu belirtti. Bekir  Bozdağ, OHAL İnceleme Komisyonuna yapılan müracaatlarla ilgili ise "Komisyon, bin 562 kişi hakkında karar vermiş, bu kararlardan 41'i hakkında 'kabul', diğerleri 'ret' şeklinde. Ret kararları, bazı mahkemelerin görevsizlik kararlarına ilişkin olup, işin esası incelenmeyip, 'siz görevlisiniz' diyen kararlar" dedi.Bekir Bozdağ, KHK'lar ile ihraç edilen ve mesleğe geri iade edilen kişi sayısı ile ilgili açıklamasında şunları dile getirdi.

"Cezaevlerinde Mor Beyin tuzağına düşerek ByLock'a yönlendirilerek, ByLock'cu gözüken tutuklu kişi yoktur. FETÖ'nün mağdur ettiği vatandaşlarımızdan mağduriyeti devam eden kimse yoktur. Örgütün haberleşme aygıtı ByLock kullananlardan cezaevlerinde tutuklu olan, kontrol altında olan, yargılaması devam edenler var." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'ndan Afrin bildirisi!

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'ndan Afrin bildirisi!