24 Ağustos 2019 Cumartesi

MEMURLARA YURT DIŞI ÇIKIŞI İÇİN BELGE ZORUNLUĞU KALDIRILIYOR

Memurlara yurt dışı çıkışı için belge zorunluğu kaldırılıyor

FETÖ örgütünün yapmış olduğu 15 Temmuz darbe girişimi sonrası alınan güvenlik tedbirlerinden biri olan hususi ve hizmet pasaport sahiplerinin bağlı bulundukları kurumdan görev yada yurt dışına çıkış izin yazısı oarak seyahat etmelerine yönelik yapılan uygulamanın kaldırılması Bakanlar Kurulu tarafından yürürlüğe girdi.

15 Kasım 2017 Çarşamba 12:47 TÜRKİYE
Hususi ve hizmet pasaport sahiplerinin, bağlı bulundukları kurumdan görev ya da yurt dışına çıkış izin yazısı alarak seyahat etmelerine yönelik uygulamanın sonlandırılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı yürürlüğe girdi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından alınan güvenlik tedbirlerinden biri olan, hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahiplerinin, bağlı bulundukları kurumdan görev ya da yurt dışına çıkış izin yazısı alarak seyahat etmelerine yönelik uygulama, Atatürk Havalimanı'nda da sona erdi.

'Memurlara yurt dışına çıkışlarda belge alma zorunluluğu kaldırılıyor'
15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından yürürlüğe konulan söz konusu uygulama, Bakanlar Kurulu kararıyla bu geceden itibaren sonlandırıldı.Kontrol bankoları kapatıldı
Bu kapsamda Türkiye'nin en büyük gümrük kapılarından Atatürk Havalimanı'ndaki Dış Hatlar Gidiş Terminalinde, söz konusu yolcuların biniş kartı ile yazılarını polis memurlarına göstererek, işlem yaptıkları kontrol bankoları kapatıldı. İşlemleri hızlandırmak amacıyla özel olarak kurulan bankolara, alınan karar not olarak asılarak, ilgili yolcuların dikkatine sunuldu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, 30 Ekim'de, kamu görevlilerinin yurt dışına çıkarken kurumlarından belge alma zorunluluklarının, 15 Kasım'dan itibaren kaldırılacağını açıklamıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde bozulan yolları belediye yeniden onarıyor

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde bozulan yolları belediye yeniden onarıyor