08 Temmuz 2020 Çarşamba

OHAL KALKIYOR PEŞİNE BEDELLİ ASKERLİK GELİYOR

OHAL kalkıyor peşine bedelli askerlik geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabineyi açıklaması sonrası ilk işinin OHAL'in kaldırılması ve peşine merakla beklenen bedelli askerliğe onay vermesi bekleniyor.

08 Temmuz 2018 Pazar 15:03 TÜRKİYE

Bedelli askerlik için nefesler tutuldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Pazartesi günü açıklayacağı yeni kabinenin ardından yapacağı ilk işler arasında OHAL'in kaldırılması ve ardından bedelli askerliğe onay vermesi gündemde.


Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) 600 milletvekili yemin ederek göreve başladı. Yeni dönem ve yeni sistem Türk halkının umudu oldu.

Ancak en çok merak edilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabinesi. Kabinenin açıklanmasıyla çalışmalar tüm alanlarda hızla başlayacak. Türkiye'de kamuoyunun gündemini meşgul eden bazı sorunlar yeni sistemin gelişiyle çözüme kavuşturulacak.

OHAL KALKIYOR
Bu kapsamda masada ilk olarak OHAL'in kaldırılması var. Bu konuda daha önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşen Erdoğan mutabakata vardı. Başbakan Binali Yıldırım, 9 Temmuz'da OHAL'in son bulacağını belirtmişti.

BEDELLİ ASKERLİK YOLDA
Ardından yine kamuoyunun merakla beklediği bir diğer mesele olan bedelli askerlik çözüme kavuşacak.

MÜJDEYİ ERDOĞAN VERDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni hükümetin ilk işlerinden birinin bedelli askerlik olacağını söylemişti. Erdoğan yarın saat 16.00'da yemin ederek yeni görevine başlayacak ve derhal ajandasındaki problemleri halletmeye koyulacak.

Başbakan Binali Yıldırım, 5 milyon gencin askerlik yapabilecek çağlarda olduğunu bu sayının da TSK için fazla olduğunu söylemişti.

Bu sebeple bedelli askerlik hem TSK'yı hem de kariyer planlaması yapan gençleri rahat ettirecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da boğulma tehlikesi geçiren 9 yaşında ki İhsan Emre Ak hayatını kaybetti

Samsun'da boğulma tehlikesi geçiren 9 yaşında ki İhsan Emre Ak hayatını kaybetti