15 Kasım 2019 Cuma

TUNCELİ'DE POLİSE SİLAHLI SALDIRIDA BULUNAN TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Tunceli'de polise silahlı saldırıda bulunan terörist öldürüldü

Tunceli'de polise silahlı saldırıda bulunan terörist öldürüldü. Tunceli-Ovacık Karayolu uygulama noktasında polisin dur ihtarına silahlı saldırı ile karşılık veren bir terörist ölü olarak ele geçirildi.

18 Mayıs 2017 Perşembe 10:47 TÜRKİYE
Tunceli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, saat 15.30 sıralarında Tunceli-Ovacık Karayolu'nun il merkezi girişindeki uygulama noktasına yaklaşan ve içerisinde bir kişinin bulunduğu Peugeot Partner marka araca güvenlik güçlerince durumundan şüphelenilerek "dur" ihtarında bulunuldu.


Söz konusu teröristin bu sırada polise yönelik silahlı saldırıda bulunduğu belirtilen açıklamada, şu bilgiler aktarıldı:

"Araçtaki leşker kıyafetli bir şahıs güvenlik güçlerimize ateş açmak suretiyle saldırı girişiminde bulunmuş olup, güvenlik güçlerimizce anında ateşle karşılık verilmesi sonucu vurularak etkisiz hale getirilmiştir. Güvenlik güçlerimizde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır."

Bölgeye takviye ekipler sevk edildi


Polis uygulama noktasına Ovacık ilçesi yönünden gelip uzun namlulu silahla polise ateş açtığı belirtilen teröristin etkisiz hale getirilmesi sonrası bölgeye çok sayıda takviye ekip sevk edildi.


Özel harekat timlerinin de yer aldığı ekiplerin bölgedeki çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Türk Yıldızları pilotları, Samsun Valisi İbrahim Şahin'i ziyaret etti

Türk Yıldızları pilotları, Samsun Valisi İbrahim Şahin'i ziyaret etti