16 Temmuz 2019 Salı

TUNCELİ'DEN ACI HABER! İKİ ASKERİMİZ DONARAK ŞEHİT OLDU

Tunceli'den acı haber! İki askerimiz donarak şehit oldu

Tunceli'nin Nazimiye ilçesi Sarıyayla köyü kırsalında, Jandarma Uzman Çavuş Ferruh Dikmen ve Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkel donarak şehit oldu.

27 Ekim 2018 Cumartesi 11:37 TÜRKİYE

Tunceli'de terörle mücadele operasyonu sırasında  Jandarma Uzman Çavuş Ferruh Dikmen ve Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkel soğuk hava nedeni ile donarak şehit oldular.


Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı JÖH timlerinin bir süredir Nazimiye ilçesi kırsal alanında başlattığı operasyon kapsamında Sarıyayla köyü kırsalına operasyon düzenledi.

Tunceli bölgesinde son iki gündür kötü hava koşullarının etkili olması nedeniyle yüksek kesimlerde aşırı kar yağışının olmasından sonra hava sıcaklığının eksi 5 derecelere kadar indi.

Dün gece saatlerinden itibaren operasyon bölgesinde aşırı tipi ve sisin de etkili olmasıyla birlikte operasyon bölgesinde bulunan askerlerin aşırı donma tehlikesi yaşamaları üzerine bölgeye kurtarma ekipleri sevk edildi.

2 ASKERİMİZ DE DONARAK ŞEHİT OLDU
Operasyonun sürdürüldüğü bölgeye sevk edilen helikopterle, donma tehlikesi geçiren 2 asker Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak, tedaviye alındı. Askerlerden ikisi de yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Malkoç'tan zehir zemberek öğrendi andı açıklaması

MHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Malkoç'tan zehir zemberek öğrendi andı açıklaması