16 Temmuz 2019 Salı

ZAP BÖLGESİNDE İKİ ASKER ŞEHİT OLDU 8 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Zap bölgesinde iki asker şehit oldu 8 terörist öldürüldü

Irak'ın Kuzeyinde ki Zap bölgesinde bölücü terör örgütü üyelerinin el yapımı patlayıcı patlatması sonucu iki asker şehit olurken, bir asker ağır olmak üzere iki asker ise yaralandı.

17 Ekim 2017 Salı 11:04 TÜRKİYE
Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde dün akşam bölücü terör örgütü mensupları tarafından el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 2 asker şehit oldu, biri ağır 2 asker yaralandı. Çatışma sonrası bölgedeki terör hedeflerine yönelik operasyonlarla 8 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, dün akşam saatlerinde Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde teröristlerin el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu 2 askerin şehit olduğu, biri ağır olmak üzere 2 askerin yaralandığı bildirildi. 

Irak'ın kuzeyinde 8 terörist etkisiz hale getirildi

Çatışma sonrası bölgeye hava kuvvetleriyle düzenlenen hava harekatında 6, Silahlı İnsansız Hava Aracı ile 2 olmak üzere toplam 8 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Bölgede dün gerçekleştirilen operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 16 oldu. Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz. Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile tüm terör örgütleriyle mücadelesine en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir." ifadelerine yer verildi. 

Bölgede dün, teröristlerce el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 2 asker şehit olmuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da saat tamircisi Ali Candan 30 yıldır 1 metrekarelik alanda ekmeğini kazanıyor

Samsun'da saat tamircisi Ali Candan 30 yıldır 1 metrekarelik alanda ekmeğini kazanıyor