18 Haziran 2019 Salı

ZEYTİN DALI HAREKATINDA 12 GÜNDE 712 YPG'Lİ TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Zeytin Dalı Harekatında 12 günde 712 YPG'li terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı Harekatının 12'inci gününde yaptığı açıklamada, öldürülen terörist sayısının 712 olduğunu açıkladı.

31 Ocak 2018 Çarşamba 12:20 TÜRKİYE

Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şuana dek 712 YPG'li teröristin öldürüldüğü açıklandı. Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 712 olduğu bildirildi.


Türk Silahlı Kuvvetleri, Zeytin Dalı harekatının başladığı tarihten itibaren 12 günde imha edilen hedefler ve öldürülen terörist sayısı ile ilgili bilgi verdi.

TSK'dan Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili yapılan açıklamada şunlar dile getirildi.


"Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekatı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 22 hedef imha edilmiştir. Harekata katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir. Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre 63 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 712 olmuştur. Zeytin Dalı Harekatı kapsamında hava harekatı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekatı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir."

Darmık Dağı çevresi havadan yoğun şekilde bombalanıyor

Kilis ile Hatay hudut hattında yer alan, terör örgütü PYD/PKK'nın sığınak, barınak ve mevzilerinin bulunduğu Darmık Dağı çevresine yönelik sabah Fırtına obüsleriyle başlayan bombardıman yaklaşık bir saatten bu yana yerini hava bombardımanına bıraktı.

Çeşitli üslerden havalanan savaş uçaklarınca son bir saatte en az 15 kez bombalanan dağın çevresinde dumanlar yükseliyor. Savaş uçaklarının bölgedeki hareketliliği sürüyor.

Bu arada Suriye sınırında konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderilen 18 araçlık konvoy, güvenlik önlemleri altında Kilis'e ulaştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'ndan Afrin bildirisi!

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'ndan Afrin bildirisi!