19 Ağustos 2019 Pazartesi

ZEYTİN DALI HAREKATINDA ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST SAYISI 3 BİN 149 OLDU

Zeytin Dalı Harekatında öldürülen terörist sayısı 3 bin 149 oldu

Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı kapsamında öldürülen terörist sayısı ile ilgili son rakam açıklandı. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamaya göre Afrin'de şuana dek öldürülen terörist sayısı 3 bin 149 oldu.

09 Mart 2018 Cuma 10:52 TÜRKİYE

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'nın başladığı tarihten itibaren öldürülen terörist sayısının 3149 olduğu açıklandı.


Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, hudutlar ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin'de PYD/YPG/PKK/KCK ve DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş halkı teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla 20 Ocak'ta başlatılan harekat sürüyor.

Harekatın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3149 oldu.

AFRİN'E GİRİLMEK ÜZERE

Harekatın 49'uncu gününde, ilk andan bu yana devam ettirilen sistemli operasyonlar ile büyük aşama kaydedildi. Sınırda oluşturulan güvenli hilal hattı boyunca Afrin merkezi kuşatma altına alınıeken, Kuzey'den 6 güneyden 10 kilometre mesafe kalan Afrin merkez artık roketlerin menzilinde.

Obüs ve ÇNRA atışlarının hedefinde bulunan Afrin merkez için harekatta geri sayım başladı. Kısa süre içersiinde sivil alanları dışına gerçekleştirilecek olan atışlarla meskun mahal operasyonu başlatılacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Vezirköprü'de Şahinkaya Kanyonuna cam seyir terası yapılması istendi

Samsun Vezirköprü'de Şahinkaya Kanyonuna cam seyir terası yapılması istendi