11 Aralık 2019 Çarşamba

Haydar ÖZTÜRK

Haydar ÖZTÜRK

haydarozturk19@hotmail.com

SAMSUN'DA AK PARTİ İLKADIM'I NASIL KAYBETTİ

Samsun'da AK Parti 31 Mart yerel seçimlerini İlkadım ilçesinde nasıl kaybetti. AK Parti'de İlkadım Belediyesinin kaybedilmesi için kimler karşı aday ile işbirliği yaptı. O isimler kimler.. Şok edici bir hikayeye hazır olun..


Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinin ardından AK Parti'nin İlkadım Belediyesini nasıl kaybettiği ile ilgili şok edici ihanet senaryoları ortaya saçıldı.

Samsun'da 31 Mart yerel seçimleri sonrası, AK Parti'liler İlkadım ilçesinin kaybedilmesi ile ilgili şoku halen yaşarken, partililer arasında ise kimilerine göre bu beklenen bir sonuçtu..

Seçim sürecinde son ana kadar yapılan tüm anketlerde Cumhur İttifakı adayı Erdoğan Tok, 5 puan önde görünürken, ne oldu da bu durum sandıkta tersine döndü. 

MECLİS ÜYESİ OLAMADILAR KARŞI ADAYA ÇALIŞTILAR
AK Parti'nin İlkadım Belediyesini kaybetmesinde, ortaya atılan iddialara göre, parti içi intikam duygularının ağır bastığı görülüyor. Şöyle ki; Erdoğan Tok'un meclis üyesi listesine giremeyen eski bir ilçe başkanı ve şair bir partili, bunun intikamını almak için perde arkasında Necattin Demirtaş'a çalışmaya başladı. 

O ESKİ VEKİL ADAY OLSAYDI..
Ve yine AK Partili eski bir milletvekili de, sezdirmeden, alttan alta Demirtaş'a çalıştı. Çünkü bu eski milletvekilinin ismi, İlkadım Belediye Başkan adaylığı için geçiyordu. 

Aday olamaması ile ilgili suçladığı Fuat Köktaş'a cephe alarak, o da karşı adaya yanaştı. Parti içerisinde konuşulanlara göre Necattin Demirtaş'ın "Erdoğan Tok aday olmasaydı aday olmazdım" sözünün altında da, işte bu yatıyor. Eğer o eski AK Partili vekil İlkadım'da aday  olsaydı, Demirtaş aday olmayacaktı.

ESKİ İL BAŞKANI İNTİKAMINI ALDI
Bitmedi!  Sarsıcı biri iddia daha var.. AK Parti'li eski bir il başkanı içinde, seçimin İlkadım'da kaybedilmesi ile birlikte, intikamını aldı diyorlar. O eski il başkanınında karşı adaya çalışarak, İl Başkanlığı görevinden alınması ile ilgili sorumlu tuttuğu Fuat Köktaş'tan, desteklediği aday  Erdoğan Tok'a seçimi kaybettirerek, intikam aldığı iddiası kulaktan kulağa yayılıyor.

MECLİSTE BİZE BAŞKANLIKTA DEMİRTAŞ'A OY VERİN
Ve dahası MHP'den Cumhur İttifakı İlkadım Meclis üyesi olan bazı isimler, seçmenlere "Mecliste bize oy verin. Başkanlıkta Necattin Demirtaş'a" dedikleri iddiası da, AK Parti'nin İlkadım'da seçimi neden ve nasıl kaybettiğini özetlemeye yetiyor.

2009 SEÇİMLERİNİN HESAPLAŞMASI
Son olarak 2009 seçimlerinde Erdoğan Tok'un yerine aday olan eski bir belediye başkanı da bu seçimlerde karşı adaya çalışarak, 2009 seçimlerinin intikamını aldığı konuşuluyor.  Zira bu eski belediye başkanı 2013'de verdiği bir röportajda, "Ben seçim kaybetmedim kaybettirildim" diyordu.

HERKES İNTİKAMINI ALDI! DAVA BİTTİ
Konuyu bağlayacak olursak.. AK Parti'de intikam ve hesaplaşma 31 Mart yerel seçimlerinde İlkadım ilçesi üzerinden yürütüldü. Fuat Köktaş ve Erdoğan Tok ile hesaplaşması olan partili isimler, iddia o ki karşı adaya çalışarak AK Parti'nin İlkadım'da seçimi kaybetmesini sağladı. Tabi iddia edilen karşı adaya çalışıldığı söylentileri gerçek olsa bile bu Demirtaş'ın seçilmesi ile ilgili sandıktan çıkan karara, genel anlam da ne kadar etki eder orası da tartışılır. Bu iddialar doğru ise, kısacası herkes parti içinde geçmişten kalan intikamını aldı. Dava bitti.. 

Bu durumu belediye başkanı seçilen Necattin Demirtaş'ta seçim gecesi söylediği "AK Partililer, CHP'liler, İYİ Partililer ile birlikte kazandık" sözleri ile zaten dile getirmişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR