27 Ekim 2021 Çarşamba

Musa UZUNKAYA

Musa UZUNKAYA

musauzunkaya@gmail.com

BANA GÖRE DE SEÇİMİN GALİBİ CHP VE KILIÇDAROĞLUDUR!

Hemen soracaksınız niçin ve nasıl?
   
1- ) Bir kere her şeyi göze alarak açıkça 
PKK’nın meclis ayağı HDP’yi  barajı aşabilmesi için sırtlanmış, kendi partisinin oy kaybı, yarın bir gün  “Gel bakalım Muharrem!..” dediği şahsın,  “ Gel bakalım Kemal!...” demesine, partisi ve Muharrem’in hesap sormasına aldırmadan, takribi; %4’lük bir oy desteğiyle HDP’ye açıktan 67- Milletvekili hediye etmiştir.
  
Yani Kılıçdaroğlu sadece kendi partisini değil, PKK’nın partisini de bir kere meclise taşıma başarısını göstermiştir.
   
 2- ) Türkiye’nin bütün muhafazakar ve PKK karşıtı illerinden, terörün en çok can aldığı il ve ilçelerden bile yeni yetme PKK  aşığı, HDP sevdalısı insanlar üretebilmiştir. ( TAMAMINI ALLAHIN ADALETİNE HAVALE EDİYORUM!..) Kalemim ilerisini yazmaya ve söylemeye cevaz vermiyor. İşte bu başarı da yukardaki bedduayla ona aittir.
    
3- ) AK PARTİ VE TAYYİP BEYE mani olabilir düşüncesiyle MERAL HANIMA MİLLETVEKİLİ TRANSFERİYLE AÇIKÇA DESTEK VEREREK, onu da meclise taşıma hususunda özel gayret sarf etmiştir. 

Nitekim, 100  bin imzayı en kısa  zamanda toplamada özel bir emek sarfetmiş, bunu da demokrasi adına yaptığını söyleyebilmiştir.
   
4- ) En büyük başarısı ise, 
 50 yıllık MİLLİ GÖRÜŞ SEVDALILARI’nı iğdiş etmiş, SAADET’in başına getirilen (en hafif tabiriyle)zavallı diyebileceğim bir adam üzerinden, bu milletin temel değerlerini savunan bir gurubu konsolide etmiş, SP’nin bazı illerden aldığı oylarla 40 yıldır Milletvekili çıkaramadığı illerden Milletvekili çıkarma başarısını sağlamıştır. 
     
Şu andaki tesbitlere göre en az 11 milletvekili SAADET’in CHP’ye ikramı olmuştur.
   
 5-) KILIÇDAROĞLU, PKK’ya, dolayısıyla tüm TERÖR SEVİCİLERİNE, SAADETLÜ VE DEVLETLÜ KARAMOLLAOĞLU denilen, davayı temelinden sarsan ve satan;  TEMEL’de CHP’ye, dolayısıyla da HDP’ye çalışmıştır.
  
Bu başarı, diğer tüm başarıların fevkindedir. Hele hele Merhum Necmeddin ERBAKAN HOCAMIZ’ın kemiklerini sızlatma bahasına oğlu Fatih’i de dışlamaları ayrı bir garabettir. 
 ( Zaman zaman Saadetli dostlarımız, AK PARTİNİN kurulma safhasında ayrılıp, 16 yıldır bu ülkeyi başarıdan başarıya taşıyan ve esasen kendisi de bir MİLLİ GÖRÜŞ’çü olan RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ın yanında yer almamızı “İRTİDAT ( haşa!), ihanet, sapıtma, davayı satma...” olarak adlandırırken, şimdi, seçim esnasında SELO’yu cezaevinde ziyaretten alın da dolayısıyla CHP ve HDP’in yanında yer alan  bu SAADETLÜ kardeşlerimize ne demeli?!...)
 
İyi ki Sayın Fatih ERBAKAN bu sarsılmış, özünü kaybetmiş yapıdan dışlanmış veya ayrılmıştı.

Ya o da bu gaflet kervanında olsaydı?... Açıklamasında, kendi adesesinden değil ama, benim adesemden baktığınız takdirde KILIÇDAROĞLU’nun başarısını görmezlikten gelemezsiniz.
     
Şimdi CHP VE KILIÇDAROĞLU’na soruyorum; Samsun’da şehit cenazesine gönderdiğin çelengi reddeden cenaze sahibini mahkemeye vermiştin ya, o aile seni Allah’ın her iki cihanda da tecelli edeceğine inandığı mahkemesine havale ederek diyor ki;  “Samsun gibi PKK terörüne yüzlerce şehit vermiş bir ilden, onbinden fazla HDP’ye oy veren seçmenlerin, yani talimatınla PKK’yı, oylarıyla destekleyen hainlerini de seni de Allah’ın adaletine havale ediyoruz! ...”
     
Sonunda HDP'yi ,  Türkiye’nin tamamına CHP sayesinde kök budak saldırdın! Bu başarını biz bir tarafa not ettik. Bu millet ziyadesiyle kayda aldı.
     
Zaten ilahi mahkemede şehitler de senden davacı olacak Bay Kemal! 
     
Benim beş yıl,  PLAN BÜTÇE KOMİSYONUNDA yüzüne bakmak ve yanlışlarını düzeltmek zorunda olduğum BAY KEMAL!..
     
İnanki başarılısın hem de çok başarılı! Sen, planlayıcıların en başarılı figüranı... 
Seni ve arkandaki güçleri kutlamak da diğer CHP’lilere, seni orada tutma azminden zerre kadar taviz vermeyen yandaşlarına, bir de Fatih Portakal’la ,
İsmail Küçükkaya’ya düşer...
  
NE DİYELİM; ALLAH VAR GAM YOK!...

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR