08 Temmuz 2020 Çarşamba

Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

alperentulga@hotmail.com

BAŞLARKEN

Uzun süredir çeşitli gazetelerimizde yazdığım köşe yazılarıma ara vermiş bulunmakta idim. Gerekçem ise bazı gazete patronu veya yazı işleri müdürlerinin  “yandaş basın” profilinde olmaları ve yazılarımı sansürlemeleridir. 

Profesyonel ve kadrolu yazar olmadığımdan ilgili gazeteler ile ilişkimi kestim.

Ana kriterim ülke ve Samsun ekonomisi ile ilgili doğrularımı ifade etmektir. Bunu yaparkende iktidar partisi veya  bir başka partinin rahatsız olması beni hiç  ilgilendirmez. Yazılarımın noktası virgülüne kadar tüm sorumluluğu bana aittir.

Ekonomi konusunda finans dünyası  içinde zaman zaman ulusal   ve dergilerde yer almanın bilgi ve becerisi ile ehliyetimin olduğunu düşünmekteyim.

Siyasi konularda ise inandığı değerler uğruna hayatının en güzel yıllarını idam cezası ile 9 yılını cezaevlerinde geçiren bir kişi olarak sadece masa başında klavyelerini kullanan arkadaşlarımızdan daha tecrübeli olduğumu ifade etmeliyim.

Gazetemiz imtiyaz sahibi Haydar Öztürk'ün ayrı dünya görüşlerine sahip olmamıza rağmen Atatürkçü ve milli bir yaklaşım göstermesi nedeniyle bana tahsis ettiği bu köşemizde görüş ve düşüncelerimi okuyucularımla paylaşmayı günlük olarak sürdürmeye karar vermiş bulunmaktayım. Bu nedenle bana bu fırsatı veren inanan Haydar Öztürk'e teşekkür ederken tüm okuyucularımızı selamlarım.

Yazılarımızda Atatürkçülük ve Cumhuriyet değerleri dışında hiç bir konu ele alınmayacaktır. Kişi veya partilerin değil ülkenin bekası elzemdir. Rotamız budur.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR