Gelecek Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Yeşilyurt, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şubesi'ni ziyaret ederek, Başkan Ahmet Diril ve gazi aileleriyle buluştu.
Gelecek Partisi Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Yeşilyurt, ABD'sinden Avrupa ülkelerine, Rusya'sından Suriye'sine kadar terör örgütleriyle beslenen 'dost gibi görünüp, arkadan hançerleyen' ülkelerin, Türkiye'nin jeopolitik topraklarında gözü olduğunu belirtti.![](https://www.samsunkenthaber.com.tr/images/files/2024/01/65b91f9aa1b2f.jpeg)
Mustafa Yeşilyurt, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şubesi'ne yaptığı ziyarette "Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, yüce Türk milleti bu elverişli toprakları vatan kılmak için büyük mücadeleler, savaşlar verdi. 100 yıl önce Samsun'dan başlayan Milli Mücadele, ülkemizde yeniden dirilişe sahne olmuş, Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Bugün ise terör örgütlerinin hain saldırılarına karşı topraklarımızı savunuyoruz. Bu bayrak, bu vatan şehit kanlarıyla sulanmış, şanı yüce bir devlettir. Kimseye yedirmeyiz" dedi.
![](https://www.samsunkenthaber.com.tr/images/files/2024/01/65b91fa36fffc.jpeg)