16 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA DAİRE BAŞKANIYLA BİRLİKTE TUTUKLANAN MÜTEAHHİT HER ŞEYİ TEK TEK ANLATTI

Samsun'da daire başkanıyla birlikte tutuklanan müteahhit her şeyi tek tek anlattı

Samsun'da tutuklanan daire başkanı ile birlikte cezaevine konulan ve ardından tahliye edilen müteahhit yeniden verdiği ifadesinde her şeyi tek tek anlattı.

19 Ocak 2021 Salı 11:19 ASAYİŞ

Samsun'da daire başkanına rüşvet verme iddiası ile tutuklandıktan sonra tahliye olan müteahhit Y.T'nin yeniden verdiği ifadesinde olayın detaylarını ifşa ettiği gündeme geldi.


Samsun Büyükşehir Belediyesine iş yapan müteahhit Y.T'nin tahliye olduktan sonra verdiği yeni ifadesinde, belediyeden olan alacağı 780 bin liranın ödenmesi için tutuklu bulunan Daire Başkanı Bahattin K. ile görüştüğünü ve daire başkanının da kendisine ödeme için yardımcı olacağını söylediğini belirttiği gündeme geldi. 

Müteahhit Y.T'nin verdiği ifadesinde daire başkanının kendisine maddi sorunları olduğunu söylediği de ileri sürülürken, müteahhittin uzun bir süredir alamadığı 780 bin lira olan alacağının ödenmesi karşılığında daire başkanının kendisinden 30 bin lira talep ettiğini de yine verdiği yeni ifadede anlattığı öne sürüldü. 

Müteahhittin yeniden verdiği ifadesinde ise, belediyede olan 780 bin liralık alacağı ile ilgili daire başkanının ödemeyi hızlandıracağını, ödeme konusunda kendisine yardımcı olacağını söylediği, bunun için kendisine 30 bin lira vermesi gerektiğini, bu parayı daire başkanının 'borç' adı altında talep ettiğini, alacağını alabilmek için 30 bin lira parayı halen tutuklu bulunan Bahattin K.'ya bu gerekçelerle vermek zorunda kaldığını itiraf ettiği gündeme geldi.

Tutuklu bulunan Bahattin K.'nın ise olayla ilgili verdiği ifadesinde müteahhitten aldığı 30 bin lirayı borç olarak almadığını, müteahhitte maddi sorunlarını anlattığı için söz konusu parayı kendisinin getirdiğini söylediği gündeme gelmişti. Tahliye olan müteahhit ise gözaltı sonrası verdiği ilk ifadesinde daire başkanına borç vermediğini söylediği ileri sürülmüştü.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr
- Her türlü hakkı saklıdır-Kaynak gösterilse dahi haber içeriği telif hakları kapsamında SamsunKentHaber harici hiç bir mecrada yayınlanamaz. Haber yasal hakları ile ilk yayınlayan yayın organına aittir kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da tutuklu daire başkanının gizli kasasından adeta servet fışkırdı

Samsun'da tutuklu daire başkanının gizli kasasından adeta servet fışkırdı