16 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN TED KOLEJİ LİSESİNDE BTEC APPLİED SCİENCE TOPLANTISI YAPILDI

Samsun TED Koleji Lisesinde BTEC Applied Science toplantısı yapıldı

Samsun TED Koleji Lisesinde, kariyer planlayan öğrencilere yeni fırsatlar yaratan BTEC Applied Science programının toplantısı yapıldı.

05 Ekim 2021 Salı 21:26 EĞİTİM

Samsun TED Koleji Lisesinde kariyer planlayan ve yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilere yönelik BTEC Applied Science programı toplantısı gerçekleştirildi.


TED Samsun Koleji Lisesi Müdürü Ramazan Güney ve kolej öğrencilerinin katıldığı toplantıda BTEC Applied Science programı ile ilgili öğrencilere bilgiler verildi.

Toplantıda TED Samsun Koleji'nde uygulanan BTEC Applied Science programının öğrencilere mesleki yeterlilik kazandırmayı amaçladığı, uygulama odaklı pratik ve canlı bir eğitim modeli olduğu kaydedildi. BTEC Applied Science programı ile öğrencilere araştırma yapma, işbirliği, esneklik ve uyum içerisinde yaratıcı ve eleştirel düşünme, problem çözme, risk alma, özgün ürün oluşturma ve öz değerlendirme yapma gibi beceriler kazandırıldığının anlatıldığı toplantıda şu bilgiler verildi.
"Avrupa, Amerika, Avustralya ve Asya ülkelerinde global platformda varlığını hissettiren şirketler tarafından kabul gören BTEC programı zaman içerisinde geleceğin çalışanları olacak olan öğrencilerin, sahip olması gereken ve üssel bir hızla artmakta olan teknolojik gelişmenin gerektirdiği kriterlere uygun olarak kendini yenilemektedir. BTEC diploması İngiltere'nin en büyük akreditasyon kurumu olan EDEXCEL tarafından denklik almakta öğrencilerin yurt dışındaki üniversitelere gitmesinde önemli bir rol oynamaktadır. TED Samsun Koleji Lisesi olarak bilim, sanat, kültür, spor ve sosyal sorumluluk projelerine önem vermekteyiz. BTEC gibi uluslararası programlarla da öğrencilerimize A Level denkliğinde bir diploma alarak yurtdışı üniversitelerin lisans programlarına ve İngiltere’de ön lisans programlarına kabul edilme hakkı kazandırmaktayız. BTEC Apple'da Science programına 2018 yılında başlayan Cohort 1 ve 2019 yılında başlayan Cohort 2 gruplarında emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da temeli atılan İçme Suyu Arıtma Tesisi 31 mahallenin sorununu çözecek

Samsun'da temeli atılan İçme Suyu Arıtma Tesisi 31 mahallenin sorununu çözecek