07 Ağustos 2022 Pazar

EKONOMİK KURTULUŞ SAVAŞI İÇİN YÜKSEL YILDIRIM ÖRNEK GÖSTERİLDİ

Ekonomik Kurtuluş Savaşı için Yüksel Yıldırım örnek gösterildi

Recep Canpolat, Ekonomik Kurtuluş Savaşı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'ı örnek gösterdi.

25 Kasım 2021 Perşembe 18:37 EKONOMİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ekonomik Kurtuluş Savaşı için Yüksel Yıldırım örnek gösterildi..


You Tube'de Zanka TV kanalında Ferit Atay'ın sunduğu 'Sorgulu Yorum' programının canlı yayın konuğu olan Recep Canpolat, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

100 MİLYAR DOLAR GETİRSELER RAHATLAR MİLLET
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çevresinde milyarder olan arkadaşlarını çağırarak, 400 milyar dolar getirmelerini istemesi gerektiğini söyleyen Recep Canpolat, 
"Ekonomik Kurtuluş Savaşı için sayın Cumhurbaşkanı çevresindeki arkadaşlarını çağırsın. Getirin parayı desin. 400 milyar dolardan aşağı para gelmez. Ekonomik kurtuluş savaşını birlikte yapalım. Sizin etrafınızda milyarder olan insanlar var. Onları çağırsanız deseniz, 24 saatte bu para gelecek. Bırak 400 milyar doları 100 milyar dolar gelsin rahatlar millet." dedi.

TÜRKİYE NEFES ALIR
Recep Canpolat daha sonra yayında Yüksel Yıldırım'dan örnek vererek, "Bu adamlar Türkiye'ye para getiriyorlar, kaçırmıyorlar getiriyorlar. Yüksel Yıldırım parayı Türkiye'ye getiriyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın da etrafındaki o işadamları 100 milyar dolar getirsin Türkiye nefes alır." ifadelerini kullandı.

YÜKSEL YILDIRIM PARAYI TÜRKİYE'YE GETİRİYOR
Yayında Yüksel Yıldırım'ın Misisipi Limanı almak istediğini Ports America'ya da talip olduğunu anlatan Recep Canpolat, şunları dile getirdi.
"Yüksel Yıldırım Misisipi Limanını alıyordu. Önüne taş koydular. Ports America'ya 4 milyar dolar teklif etti, bütün silsileyi geçirdi. Türkiye'deki şirketlerinden dolayı vermediler. 88 tane limanı olan Ports America'ya teklif verdi. Yüksel Yıldırım, dünyanın 11'inci liman operatörüdür. Türkiye'de 5 tane dünyada 24 limanı var. İspanya ve Portekiz'in ihracatı-ithalatı Yüksel Yıldırım'ın limanlarında oluyor. Portekiz'in en büyük liman şirketini satın aldı. Ve bizim böyle pamuklara saracağımız iş adamları bunlar. Türkiye'ye de büyük yatırımlar yaptı. Bu tip insanlar gidiyor yurt dışında alımlar yapıyor. Amerika'dan, İspanya'dan Malta'dan liman alıyor. Avusturya'nın en büyük krom şirketinin sahibi. Bu adamlar Türkiye'ye para getiriyorlar, kaçırmıyorlar getiriyorlar. Yüksel Yıldırım parayı Türkiye'ye getiriyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın da etrafındaki o işadamları 100 milyar dolar getirsin Türkiye nefes alır." 
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

26 Kasım 2021 Cuma 13:34

samsun a bir fabrika yapsa keşke

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kuyruk zam değil araç fazlalığından! AK Partili vekil öyle dedi!

Kuyruk zam değil araç fazlalığından! AK Partili vekil öyle dedi!