07 Ağustos 2022 Pazar

METİN SİNECEK AÇIKLADI! YENİ EKONOMİ PAKETİ GELİYOR! KÜÇÜK ESNAFA VERGİ MUAFİYETİ

Metin Sinecek açıkladı! Yeni ekonomi paketi geliyor! Küçük esnafa vergi muafiyeti

Samsun-Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, yeni bir ekonomik paketin hazırlandığını açıklayarak, "Cirosu 240 bin TL'nin altında olan küçük esnaf vergiden muaf tutulacak" dedi.

17 Eylül 2021 Cuma 16:31 EKONOMİ

Samsun-Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, 56 maddelik yeni ekonomi paketinin ayrıntıları ile ilgili açıklama yaptı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla AK Parti tarafından hazırlanan yeni ekonomi paketi düzenlemesini içeren kanun teklifinin, Meclis'e geleceğini söyleyen Metin Sinecek, yeni ekonomi paketinde cirosu 240 bin TL'nin altında olan küçük esnaflara vergi muafiyeti getirileceğine dikkati çekti.

Pandemi sürecinde esnafların zor günler geçirdiğini belirten Metin Sinecek, cirosu 240 bin TL'nin altındaki küçük esnafa getirilecek vergi muafiyetinin 900 bin esnafa ilaç gibi geleceğine dikkati çekti. 56 maddelik yeni ekonomi paketinde ayrıca geçici vergi beyannameleri ile ilgi de düzenlemeye gidileceğini vurgulayan Metin Sinecek, "Geçici vergi beyannameleri 3 ayda bir yılda 4 kez veriliyordu, burada bir değişikliğe gidilecek yılda 4 kere değil 3 kez beyanname verilecek ve beyanname verme dönemleri de 1 ay erkene çekilecek. Meclise sunulması beklenen 56 maddelik yeni ekonomi paketinde esnaflarımız için en önemli gelişme cirosu 240 binin altında olan küçük esnaflara getirilecek vergi muafiyeti olacaktır. Paketin biran evvel meclisimize gelmesini bekliyoruz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Murat kalafat

17 Eylül 2021 Cuma 20:59

Maliyede küçük esnaf görünüp ama altında 400-500 binlik araçlarla gezen esnafları ne yapacağız. Çevremde bunun gibi olan esnaf çok. Ben bu karara katılmıyorum.. berberler, rentcarlar, kuaförler, kafeler, araç yıkama, halı yıkama...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun- Canik Belediye Başkanı Sandıkçı: Canik hiç bu kadar temiz olmamıştı

Samsun- Canik Belediye Başkanı Sandıkçı: Canik hiç bu kadar temiz olmamıştı