16 Mayıs 2022 Pazartesi

METİN SİNECEK, ERDOĞAN'IN AÇIKLADIĞI KİRA YARDIMLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Metin Sinecek, Erdoğan'ın açıkladığı kira yardımları ile ilgili açıklama yaptı

Samsun-Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı kira yardımları ile ilgili açıklama yaptı.

14 Aralık 2020 Pazartesi 21:39 EKONOMİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan pandemi sürecinde esnaflara sağlanacak kira yardımları ile ilgili açıklama yaptı, Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, yapılacak destekler için teşekkür etti.


Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Büyükşehirlerde esnaflara 3 ay süre ile 750 lira yardımı yapılacağını müjdelediğini söyledi.

Pandemi sürecinde esnafların iş kaybı yaşadıklarını ve zor durumda olduklarını kaydeden Metin Sinecek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kira yardımı desteklemelerine yönelik açıklamalarını bu nedenle sevindirici bulduklarını ifade etti. 

Erdoğan'ın açıklamalarına göre 3 ay boyunca esnaflara Türkiye genelinde 5 milyar liranın hibe olarak verileceğini belirten Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, "Bu zor dönemde iş yeri kirada olan esnaflarımız için bu destekler bir nebze olsun nefes alacak Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklaya göre büyükşehirlerde esnaflara 750 lira, şehirlerde ise 500 lira kira yardımı yapılacak. Bununla birlikte salgından doğrudan etkilenen esnaflara ise 3 ay süreyle ayda bin lira destek ödemeleri yapılacak." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı destekler kapsamında esnaflar için KDV indiriminin yüzde 8 olarak ve stopaj oranının da yüzde 10 olarak 1 Haziran tarihine kadar uzatıldığını kaydeden Metin Sinecek, şunları söyledi.
"Bu destekler esnaflarımıza hayırlı olsun. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu zor dönemde esnaflarımızın yanında oldukları ve sağladıkları destekler için teşekkür ediyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

vatandaş

15 Aralık 2020 Salı 16:16

bi git allah aşkına .500 tl ben vereyım sana

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da şehit annesi Bedriye Hamlı iade edilen parayı Mehmetçik Vakfına bağışladı

Samsun'da şehit annesi Bedriye Hamlı iade edilen parayı Mehmetçik Vakfına bağışladı