12 Ağustos 2022 Cuma

METROSS TURŞU FABRİKASI 10 ÜLKEYE İHRACAT HEDEFLİYOR

Metross Turşu Fabrikası 10 ülkeye ihracat hedefliyor

Metross Turşu Fabrikası, 2023 hedefi doğrultusunda 10 ülkeye ihracat yaparak 7 kıtaya açılmayı hedefliyor. Metross Turşu ve Konserve Gıda A.Ş'den yapılan açıklamada, 2023 yılında 10 bin ton sebze turşu haline getirilecek.

04 Ağustos 2022 Perşembe 10:30 EKONOMİ

Karadeniz'in tek ve en büyük Türkiye’nin ise ilk on fabrikasından biri olan Metross Turşu Fabrikası, 2023 yılı hedeflerini açıkladı.


Metro Holding İştiraki olan Metross Turşu ve Konserve Gıda Anonim Şirketinin 2023 yılı hedefini 10 bin ton sebzeyi turşu haline getirmek ve dünya sofralarına sunmak olarak belirledi.

Karadeniz'in tek ve en büyük Türkiye’nin ise ilk on fabrikasından biri olan Metross Turşu Fabrikasını bölgenin bereketli topraklarından çıkan kaliteli ürünleri dünya sofralarına sunuyor. 

Metross Turşu ve Konserve Gıda A.Ş. öncelikli hedefinin Samsun'da bulunan Çarşamba, Bafra ve Vezirköprü Ovalarının bereketli topraklarında  yetişen ürünler olduğu belirtildi. Gürcistan, Rusya, Azerbaycan olmak üzere yaklaşık 10 ülkeye ihracat hedefi olan Metross Turşu ve Konserve Gıda A.Ş, uzun vadede ise 7 kıtaya açılmayı hedefliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Canik Belediyesi Kısa Film Yarışması’nın başvuru tarihi uzatıldı

Samsun'da Canik Belediyesi Kısa Film Yarışması’nın başvuru tarihi uzatıldı