10 Ağustos 2022 Çarşamba

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANLIĞININ BORÇLARI AK PARTİLİ BELEDİYELERE ÖDETTİRİLMEK İSTENDİ

AK Parti Samsun İl Başkanlığının borçları AK Partili belediyelere ödettirilmek istendi

Samsun'da AK Parti İl Başkanlığının, 31 Mart seçim sürecinden kalan piyasa borçlarını belediyelere ödettirmek için belediye başkanları ile toplantı yaptığı gündeme geldi.

04 Ocak 2020 Cumartesi 19:36 GÜNCEL

Samsun'da AK Parti İl Başkanlığının 31 Mart seçimlerinden kalan piyasa borçlarının ödenebilmesi için çareler aranırken, borçların AK Partili belediyelere pay edilmek istendiği iddia edildi.


AK Parti Samsun İl Başkanlığının seçim sürecinden kalma borçlarını uzun süredir ödeyemediği ve bu nedenle sorunlar yaşandığı kamuoyunun gündemine gelmişti. Sadece bayrak alımı için İstanbul'da ki bir firmaya 600 bin lira civarında borç bulunduğu öne sürülürken, AK Parti Samsun İl Başkanlığının piyasaya olan borcunun milyon liraları bulduğu ve alacaklıların da aylardır ödeme yapılmaması nedeniyle mağdur oldukları ileri sürülmüştü. 

AK Parti Samsun İl Başkanlığının piyasa borçlarının ödenebilmesi için AK Partili belediye başkanları ile bir toplantı yaptığı bu toplantıda her belediyeye partinin borcu ile ilgili bir tutar verildiği iddia edildi. Yapılan toplantıda bazı belediye başkanlarının ise İl Başkanlığının borcunu ödemek istemediği ve kendilerine dayatılan meblağlara karşı çıktığı da öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAMKON Kadın Kolları 'Kadına Şiddete Hayır' yürüyüşü düzenlendi

SAMKON Kadın Kolları 'Kadına Şiddete Hayır' yürüyüşü düzenlendi