07 Ağustos 2022 Pazar

AK PARTİLİ VE CHP'Lİ BELEDİYELER GECE KONDU FONUNU AMACI DIŞINDA KULLANIYOR!

AK Partili ve CHP'li belediyeler gece kondu fonunu amacı dışında kullanıyor!

Sayıştay AK Partili ve CHP'li Belediyelerin 2020 raporlarını açıkladı. Sayıştay, AK Partili ve CHP'li belediyelerin gece kondu fonu için gönderilen paraları başka kaynaklara harcandığı tespit etti.

14 Aralık 2021 Salı 13:47 GÜNCEL

Sayıştay belediyelerin 2020 denetim raporlarını açıkladı. Açıklanan raporlara göre Sayıştay denetçileri AK Partili ve CHP'li belediyelerin gece kondu fonuna gönderilen paraları, amacı dışında kullandıklarını belirledi.


Sayıştay'ın açıkladığı 2020 denetim raporlarına göre Samsun'da Büyükşehir Belediyesi ve Atakum Belediyesi hazine tarafından gece kondu fonu için gönderilen kaynakları, amacı dışında kullanarak başka hizmetlere aktardı. Sabah Gazetesi ise önceki gün Sayıştay Raporlarına dayandırarak yayınladığı manşet haberde sadece CHP'li Belediyeleri gündeme taşıyarak, CHP'li belediyelerin gece kondu fonu paralarını başka kaynaklara aktardığını yazdı. Sayıştay gece kondu fonu kaynaklarının amacı dışında kullanıldığını yıllardan beri yaptığı denetimlerde dile getiriyor. Ancak bu uyarılara rağmen belediyelerde gece kondu fonu ne yazık ki amacına uygun olarak kullanılmıyor.

Denetim raporlarını yayınlayan, yayın organlarından biri olarak Samsun Kent Haber, konuyu siyasileştirmeden Samsun Büyükşehir Belediyesinin ve Atakum Belediyesinin 2020 yılı Sayıştay raporlarını yayınlayarak, gece kondu fonuna aktarılan paraların başka hizmetlere harcandığına dair denetçilerin tespitlerini yayınladı. Bize göre gazetecilik mesleği tarafsız ve objektif bir anlayışla yapılmalı. Ancak gazeteler ne yazık ki siyasi partilerin propaganda aracı haline dönüştü. Bizim mottomuz halktan yana, haktan yana olmaktır. Bu nedenlerle yanlışın, ahlaksızlığın, arsızlığın, hırsızlığın, siyasi partisi olmaz diyor ve Sabah Gazetesini AK Partili Belediyelerin denetim raporlarında yer alan, gece kondu fonu paralarının başka kaynaklara harcandığı ile ilgili tespitleri de yayınlamaya davet ediyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

Sami

14 Aralık 2021 Salı 20:58

Uğur Bey'e cevaben.Haklısınız herşey iktidardan istenir.Çünkü yetki onlarda.Ama Mert Bey'in değindiği daha iktidara gelmeden kendi yanlışlarını kendilerine yakın medyalarda yayınlayamayan ortam da iktidara geldiklerinde yayınlayabileceklerine inanıyor musunuz?Ne kaldı o zaman diğerlerinden bir fark.Halkın bunlar yapmaz deyipte yöneteceği bir yer yok.Sistem de herkes aynı.A'sı,B'si,C'si...Hiçbir fark yok.Tek fark yöneticiler ve vatandaş.Yöneticiler zengin, vatandaşa bununla mutlu olun hesabı.

mert

14 Aralık 2021 Salı 13:23

Saat 16:00civarında ulusal medya da bir haber okudum.Haber de milletvekillerinin 3 plaka hakkı olduğunu ve bu 3 plakayı istediklerine verebildiklerini öğrenmiş oldum. Kırmızı ışıktan muaflar ,ceza yazılamıyor ,emniyet şeridi serbest ne güzel dünya.Yakalanan kişinin de Sayın İmamoğlu'na çok yakın iş adamı Emre KÖKSAL olduğu yazıyorEğer şimdi bu haberi SÖZCÜ ve akşam haberler de FOX TV'de göremezsek hepsi aynı demek ki.O zaman kimse birbirini yandaş diye bir daha suçlamasın.Vatandaş olmak çok zor

Admin

14 Aralık 2021 Salı 13:53

Vatandaş olmak çok zor evet kardeş.. Hem de çok zor.. TBMM ile ilgisi olmayan bir kişiye meclis plakası tahsis ediliyorsa biz buna da; YUH deriz..

Uğur

14 Aralık 2021 Salı 13:08

Türkiye saygısız ve seviyesiz siyaseti AKP ile tanıştı önceleri siyasetçileri er meydanına çıktığında bir birlerini ne kadar seviyeli eleştirip tartışırlarmış. Farkında mısınız halk bölündü sen A partilisin ben B partiliyim halk olarak yüksek düzeyde eğitim düzeyimiz çok yetersiz halk olarak bölünmek yanlış isteklerimizi iktidarlardan istemeliyiz Avrupa ülkelerinde asgari ücret TL bazında 30 bin TL olması bekleniyor ben seni seçecem 110 bin TL alacan ben 2800 TL alacam yok ya başka.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Dolar kuru 14,38 TL oldu! Dolar rantçıları ekonomimizi allak bullak ediyor

Dolar kuru 14,38 TL oldu! Dolar rantçıları ekonomimizi allak bullak ediyor