16 Mayıs 2022 Pazartesi

ALAÇAM İLÇESİNDE CIRTLAR SOKAĞINA GİDEN YOL YILLARDIR KÖSTEBEK YUVASI GİBİ

Alaçam ilçesinde Cırtlar sokağına giden yol yıllardır köstebek yuvası gibi

Samsun'un Alaçam ilçesine bağlı Doyuran mahallesi Cırtlar sokağına giden yol, neredeyse 90 yıldır bozuk bir şekilde duruyor. Adeta köstebek yuvasına dönen yolun yıllardır yapılamaması ise vatandaşları canından bezdirdi.

13 Şubat 2020 Perşembe 16:06 GÜNCEL

Samsun'un Alaçam ilçesine bağlı  Doyuran mahallesi Cırtlar sokağına giden yol yıllardır köstebek yuvası gibi.


Alaçam ilçesine bağlı Doyuran mahallesinde 70 hanenin bulunduğu Cırtlar Sokağına giden yolun bozuk halini görenler şaşkına dönüyor. Çamur ve dev çukurlarla kaplı olan yol, söz verilmesine rağmen uzun yılladır sorunun çözümlenememesi vatandaşları çileden çıkarttı.Yaklaşık 300 nüfuslu Cırtlar sokağında kalan vatandaşlar, bozuk ve çamurlarla kaplı yollarının her seçimde yapılacağına dair kendilerine söz verildiğini ancak seçim sonrası yollarının yapılmadığını söylerken, "Yolun SİT alanında olduğu söyleniyor. Bu nedenle neredeyse 90 yıldır bu yol çamurla kaplı çukurlarla kaplı. Elektrik, su aboneliğimiz var. Çöp vergisi dahi veriyoruz. Ama yolumuz söz verilmesine rağmen yapılmıyor. Yolun SİT bölgesinde olduğu söylenirken, bu sorunu burada yaşayan insanların çözmesi mümkün değil. Bizlere yolumuzun yapılacağına dair söz verenler, bu sorunu çözmeli.  Yağmur yağdığında kar yağdığında yol çamurla kaplanıyor. Zaten büyük çukurlar var yolda ve bu çukurlar suyla doluyor. Yolumuz adeta köstebek yuvası gibi" dedi.Alaçam Belediyesinin hizmet alanında bulunan Doyuran mahallesi Cırtlar sokağına giden yolun artık yapılmasını isteyen vatandaşlar, şunları dile getirdi.
"Çocuklarımız doğduğundan beri bu yol böyle. Şuan çocuklarımız 27 yaşında ama yolumuz halen yapılmadı. Dedelerimiz hayattayken de yolumuz çukurlarla kaplıydı. Dedelerimizi toprağa verdik üzerinden 10 yıl geçti yine sokağımızın yolu aynı. Biz sadece yolumuzun yapılmasını istiyoruz. Çamur ve çukurlarla kaplı yolumuzun SİT kapsamında olduğu için yapılamadığını söylüyorlar. Ne yapalım asırlık sokağı başka bir yere mi taşıyalım. Seçimlerde bize yolumuzun yapılacağına dair sözler verildi, ama seçim bitti halen yolumuz yapılmadı. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemil Deveci Elazığ için haydi Atakum çağrısı yaptı

Cemil Deveci Elazığ için haydi Atakum çağrısı yaptı