10 Ağustos 2022 Çarşamba

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI CEMİL DEVECİ'NİN MAKAM ODASI HACZEDİLDİ

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin makam odası haczedildi

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci'nin makamına haciz geldi

13 Kasım 2020 Cuma 14:20 GÜNCEL

Samsun'da Atakum İlçe Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin makam odası haczedildi. 

 

CHP'li Atakum İlçe Belediyesine giden icra memurları, belediye başkanı Av. Cemil Deveci'nin makam koltuğu, makam masası, misafir koltukları, klima ve televizyona haciz işlemi uyguladı. Makam odasının haczedilmesi sonrası icra memurları belediyeye ait başka bir tesiste de icra yoluyla satış talebine yönelik değer tespiti yaptı.

 

29 Mart 2019 yerel seçimlerinde Atakum Belediyesi’ni AKP’li halefinden yüklü miktarda borçla devralan CHP’li Av. Cemil Deveci, eski yönetimin borçları nedeniyle çok sayıda haciz işlemi ile karşı karşıya kaldı. Samsun’da icra memurlarının kapısından eksik olmadığı Atakum Belediyesi’nde bu sabah saatlerinde yine haciz işlemi vardı. Mesai başlangıcında belediye hizmet binasına gelen icra memurları, Başkan Deveci’nin makam odasını haczetti. 

 

AKP’li dönemin borçları nedeniyle odadaki makam koltuğu, makam masası, misafir koltukları, klima ve televizyona haciz işlemi uygulanırken Başkan Cemil Deveci, kent sakinlerine söz verilen projelerin ardı ardına hayata geçirildiği bir dönemde icra memurlarının Atakum Belediyesi’nin kapısında sıraya girmesinin, açılış törenlerini basarak haciz işlemi uygulamasının tesadüf olamayacağını söyledi. Makam odasının haczedildiği anlarda belediyeye ait başka bir tesisin de icra yoluyla satışı talebine yönelik değer tespiti yapıldığını belirten Başkan Deveci, icra ekiplerinin belediyenin kapısına çifter çifter dayanmaya başladığını kaydetti.

 

GÖREVİ DEVRALDIĞI ANLARDA İCRA MEMURLARI KAPIYA DAYANDI

Başkan Av. Cemil Deveci, 8 Nisan 2019’da görevi devralıp makam koltuğuna oturduğu anlarda Atakum Belediyesi ve belediyeye bağlı şirketin banka hesaplarına haciz konulduğunu, icra memurlarının da belediyeye ait hizmet araçlarını haczetmek için kapıda olduğunu öğrenmişti. Aradan geçen yaklaşık 1,5 yıllık süreçte Atakum Belediyesi’ne uygulanan haciz işlemlerinin ardı arkası kesilmedi. Kamu hizmetinde kullanılan araçların yanı sıra sosyal tesislerdeki masa, sandalye, tencere, kazan, tabaklar icralık oldu. Belediyedeki çay ocağında bulunan bardak, kaşık ve çay kazanına kadar her şey haczedildi. Son olarak kırsal mahalle muhtarları ile birlikte proje açılışında kurdele kesen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, icra memurlarını karşısında bulmuştu. Dün yaşanan olayın ardından Atakum Belediyesi’nin başkanlık katında bulunan makam odası haczedildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemil Deveci makam odasının haczedilmesine isyan etti! Benim günahım değil bu

Cemil Deveci makam odasının haczedilmesine isyan etti! Benim günahım değil bu