12 Ağustos 2022 Cuma

AYKUT ÇEPNİ'DEN SAMSUNLULARA ÇAĞRI! NORMALLEŞMEK İÇİN KURALLARA UYALIM

Aykut Çepni'den Samsunlulara çağrı! Normalleşmek için kurallara uyalım

Tüm Düğün Salonları Etkinlik ve Organizasyon İşletmecileri Federasyonu Başkan vekilliği ve Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Dernek (SAMDOD) Başkanı Aykut Çepni, Samsun'u normalleşme kararlarından yararlanabilmek için kural ve tedbirlere uymaya davet etti.

02 Mart 2021 Salı 22:57 GÜNCEL

Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Dernek (SAMDOD) Başkanı Aykut Çepni, Samsun'un KoronaVirüs risk haritasında çok yüksek riskli iller arasında olması nedeniyle 1 Mart'ta açıklanan normalleşme kararlarının dışında kaldığını açıkladı.


Samsun'un esnafların pandemi süreci nedeniyle ciddi mağduriyetler yaşadığını ve halen kapalı olan iş yerlerinin bulunduğunu hatırlatan Aykut Çepni, Samsunlulara yaptığı çağrıda, "Samsun'un normalleşme kararlarından yararlanabilmesi için vaka artış hızımız düşmesi ve çok yüksek riskli şehirler arasından çıkmamız gerekiyor. Normal hayatlarımıza kontrollü bir şekilde dönebilmemiz, tedbir ve yasakların Samsun'da esnetilebilmesi için biran önce çok riskli şehirler kapsamından çıkmamız gerekiyor. Bunun için de tedbir ve kurallara uyulması ve eskisinden daha fazla sosyal mesafemize dikkat etmemiz gerekiyor. Samsun'da çok sayıda esnafımızın iş yerleri pandemi nedeniyle kapalı durumda. İş yerlerinin açılabilmesi için Samsun'un risk grubu iller arasından çıkması şart. Bunun için Samsunlu hemşerilerimizden tedbir ve kurallara evlerine ekmek götüremeyen esnaflar için, bu süreçte işsiz kalan insanların yeniden iş bulup evlerine ekmek götürebilmeleri için azami düzeyde tedbir ve kurallara uymasını, sosyal mesafeyi ihlal edecek ortamlarda bulunmamasını rica ediyoruz. Biran önce şehrimizde de normalleşme kararlarının uygulanabilmesi için Samsunluları bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Emniyet Müdürlüğünün Şubat ayında yaptığı operasyonların raporu yayımlandı

Samsun Emniyet Müdürlüğünün Şubat ayında yaptığı operasyonların raporu yayımlandı