23 Mayıs 2022 Pazartesi

CANİK BELEDİYE BAŞKANI SANDIKÇI KORONA NEDENİYLE EVDE KALANLARA KİTAP DAĞITTI

Canik Belediye Başkanı Sandıkçı Korona nedeniyle evde kalanlara kitap dağıttı

Samsun'da Canik Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı, Korona Virüs nedeniyle evlerinde bulunan vatandaşlar ve çocuklar için 'Evde Kal Kitabını Al' kampanyası başlatarak kitap dağıttı.

20 Mart 2020 Cuma 17:15 GÜNCEL

Samsun'da Canik Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı, ellerine steril eldivenler takarak Korona Virüs nedeniyle evlerinde bulunan vatandaşlara kitap dağıttı.


Canik Belediyesi, Koronavirüs salgınından korunmak için evinde salgın ile mücadele eden vatandaşlar için "Evde kal kitabını al" kampanyası başlattı

Başkan Sandıkçı, "Tüm Dünya'yı etkisi altına alan Koronavirüs salgınından korunmak için evinden çıkmayan ve salgının etkilerini azaltmak noktasında gayret gösterenlere yönelik 'Evde Kal Kitabını Al' kampanyası başlattıklarını belirterek, kampanyamıza katılım sağlayan her haneye bir kitap hediye edilerek evlerinde teslim edilecek” dedi.

Dünyanın tek gündem maddesi haline gelen koronavirüs salgını ile ilgili vakaların Türkiye’de de ortaya çıkması üzerine başlatılan “Evinde Kal Türkiye” çağrısına Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'dan anlamlı bir destek geldi.

Başkan Sandıkçı, "Evde kal kitabını al" kampanyası ile insanların evde kalmalarını yardımcı olmak istediklerini belirtti.

Kitaplarımız evlerinizde sizlere ilaç olacak Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı yaptığı açıklamada, "Koronavirüs salgınına karşı ilçemiz genelindeki kamu kurum ve kuruluşları dahil tüm ortak kullanım alanlarında dezenfekte işlemlerimiz devam ediyor.Tüm Dünya'yı etkisi altına alan Koronavirüs salgınını önlemenin en etkili yolu, sosyal mesafeyi koruyarak başka insanlarla temastan kaçınmaktır. Özellikle risk grubunda olan büyüklerimiz ile çocuklarımızın evde kalmalarını ve zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmalarını önlemek zorundayız.

Ülkemizin, çocuklarımızın geleceği için, sağlıklı yaşam için, özellikle yaşlılarımızın ve çocuklarımızın evde kalarak bu salgından korunmaları için 'Evde kal kitabını al' kampanyamızla destek olmak istiyoruz.

Başlattığımız kampanyamız ile ulaştırdığımız her kitap sizlere arkadaş, dost olacaktır. Yalnızlık hissinden kurtaracak, stresli yaşamdan uzaklaştırarak, yaşama daha sıkı sarılmanızı sağlayacaktır. Okuyan anne baba dede olarak, çocuklarımıza, torunlarımıza düzenli kitap okuma alışkanlığı sağlayacaktır. Evde kaldığımız sürece genel kültürümüzü artıracak, yeni bilgiler öğrenmemizi sağlayacaktır. Evlerimizde kalmamıza yardımcı olacak kitaplarımız sağlığımızı tehdit eden korona virüs salgınının etkisinden bir an önce kurtulmamızı sağlayacaktır”

Mecbur kalmadıkça evimizden çıkmayalım Başkan Sandıkçı, "Henüz aşısı ve kesin tedavisi olmayan bu hastalıktan en iyi korunma yolu, virüsün bulaşmasını engellemektir. Virüse karşı tehdit geçene kadar evlerimizden çıkmayalım. Sosyal mesafeyi koruyarak, sosyal hareketliliğimizi azaltarak virüsün yayılma hızını azaltalım. Virüse maruz kalmış bir kişinin, dışarıda dolaşmasını engelleyerek başka bir kişiye bulaşma riskini ortadan kaldıralım. Evimizde kalalım, kimseyle temas etmeyelim. Bakanlıklarımızın uyarılarını harfiyen uygulayalım" diyerek vatandaşlara çağrıda bulundu.

Her haneye bir kitap hediye Sandıkçı, "Ülkemizin geleceği ve insanlarımızın sağlığı için başlattığımız bu kampanyamıza her hanemizin katılımını bekliyoruz. facebook.com/baskansandikci, twitter.com/ibrahimsandikci, instagram.com/ibrahimsandikci sosyal medya hesaplarımızdan bizlere ulaşan her haneye bir kitap ulaştıracağız. Hep birlikte kenetlenerek bu zor günleri atlatacağız"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Tekkeköy ilçesinde Korona Virüs'e karşı bankalar, iş yerleri ve marketler ilaçlanıyor

Tekkeköy ilçesinde Korona Virüs'e karşı bankalar, iş yerleri ve marketler ilaçlanıyor