07 Ağustos 2022 Pazar

ÇARŞAMBA BELEDİYE BAŞKANI HALİT DOĞAN'DAN CUMHURİYET'İN 98. YILI MESAJI

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan'dan Cumhuriyet'in 98. yılı mesajı

Samsun'un Çarşamba İlçe Belediye Başkanı Halit Doğan, Cumhuriyet Bayramının 98. yıl dönümü sebebi ile yayımladığı mesajda, "Cumhuriyet, istiklal ve istikbalimizin ortak paydasıdır" dedi.

29 Ekim 2021 Cuma 12:58 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba İlçe Belediye Başkanı Halit Doğan, Cumhuriyetin kuruluşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla mesajı yayımlayarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.


Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında şunları dile 
"Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyetin ilanının 98’inci yıl dönümünü kutlamanın haklı gururu içerisindeyiz. Milli birlik ve beraberlik bilinci içerisinde, aziz vatanımızın bağımsızlığı uğruna büyük mücadeleler verilmiş, şanlı zaferler kazanılmıştır. Vatanın her karış toprağında bağımsızlık mücadelesi veren aziz milletimiz, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetimizin ilan ile bağımsızlığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Milletimiz, tarih boyunca, söz konusu vatanı ve bayrağı olduğunda her türlü fedakarlığı ve mücadeleyi göstermekten geri durmamıştır. Cumhuriyet, istiklal ve istikbalimizin ortak paydasıdır. Bu duygu ve düşünceler ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşları ve vatan uğruna canını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 98. yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı