10 Ağustos 2022 Çarşamba

CEM KÜÇÜK YAZDI BEDRİ YAŞAR'IN 107 MİLYON LİRALIK İHALE OLAYI TÜRKİYE GÜNDEMİ OLDU

Cem Küçük yazdı Bedri Yaşar'ın 107 milyon liralık ihale olayı Türkiye gündemi oldu

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'ın çocuklarının üzerinde olan şirketi üzerinden Ankara Büyükşehir Belediyesinden 107 milyon liralık ihale alması Türkiye gündemi oldu. Gazeteci Cem Küçük, Bedri Yaşar'ın 107 milyon liralık ihale olayını köşe yazısına taşıdı.

05 Mart 2021 Cuma 14:24 GÜNCEL

Gazeteci Cem Küçük, Türkiye Gazetesinde Samsun Kent Haber'i kaynak göstererek İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'ın 107 milyon liralık ihale aldığı iddialarına verdiği cevabı köşe yazısında yayınladı. 


BEDRİ YAŞAR'A SORUYORUM
Cem Küçük, Bedri Yaşar'ın Ankara Büyükşehir Belediyesinden aldığı gündeme gelen 107 milyon liralık ihale ile ilgili "Hiçbir kötü niyet aramadan Bedri Yaşar’a soruyorum: Ankara Belediyesinden 107 milyonluk ihale almanız sizce normal mi? İyi Partili değil de AK Partili bir vekilin oğlu böyle bir ihale alsa Sayın Meral Akşener ne derdi, çok merak ediyorum. Ya da Kemal Kılıçdaroğlu ne söylerdi? Sözcü ve Cumhuriyet neler yazardı? Bir cevabınız varsa bu köşe cevaba açık." dedi.YEREL GAZETELERE SIKLIKLA BAKARIM
Türkiye Gazetesinde yer alan Köşe yazısında "Ben yerel gazetelere sıklıkla bakarım. Orada ilginç manşetler çıkar. Hem yerel meseleleri öğrenirsiniz hem de siyasetin küçük ama hoş dedikodularını. Samsun Kent Haber takip ettiğim yerel gazetelerden. Hatta dün Haydar Öztürk’ün YouTube üzerinden programına katıldım. Gazetenin 1 Mart tarihli nüshasında ilginç bir haber gördüm. İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, CHP’li Ankara Belediyesinden 107 milyonluk ihale almış" diyen gazeteci Cem Küçük, TGRT Haber'de canlı yayınlanan Günaydın Türkiye programında da söz konusu ihale olayını irdeledi. 

BEDRİ YAŞAR ÇOCUKLARIM ALDI DEMİŞTİ
Bir süre önce Milletvekili Bedri Yaşar'ın 107 milyon liralık ihale aldığı iddiaları gündeme gelmişti. Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk ise söz konusu iddialara ilişkin milletvekili Bedri Yaşar'ı telefon ile arayarak konuyu sormuştu. Bedri Yaşar ihale ile ilgili yaptığı açıklamada "Söz konusu ihale şeffaf bir şekilde yapıldı. İhaleyi alan firmanın başında çocuklarım duruyor. İhaleyi çocuklarımın başında durduğu firmanın aldığını bende sonradan öğrendim. Davet usulü ile yapılan bir ihale değil bu. Davet usulü yapılan ihalelere bizde karşı çıkıyoruz. Bu ihale söylediğim gibi Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden yapıldı. İhale baştan sonra canlı olarak yayımlandı. Bu ihalede iddia edildiği gibi bir kıyak yok. Kaldı ki ihaleyi alan firma 50 yıllık bir firma" demişti.

CEM KÜÇÜK KÖŞESİNDE YAZDI TÜRKİYE GÜNDEMİ OLDU
Bedri Yaşar'ın bu açıklamalarının yer aldığı haber ve 107 milyon liralık ihale konusunu TGRT Haber canlı yayınında dile getiren ve Türkiye Gazetesinde köşe yazısı olarak yazan Cem Küçük'ün bu yayınları sonrası Bedri Yaşar'ın 107 milyon liralık ihale aldığı olayı biranda Türkiye'nin gündemi oldu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak 11 şehit için taziye mesajı yayımladı

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak 11 şehit için taziye mesajı yayımladı