07 Ağustos 2022 Pazar

CEMİL DEVECİ 30 AĞUSTOS KONSERİNDE CUMHURİYET'İN ÇOCUKLARI OLMAYA DAVET ETTİ

Cemil Deveci 30 Ağustos konserinde Cumhuriyet'in çocukları olmaya davet etti

Samsun'da Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle düzenlenen konserde, katılımcılara seslenerek, "Sizi Cumhuriyet'in çocukları olmaya davet ediyorum" dedi.

31 Ağustos 2021 Salı 13:08 GÜNCEL

Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, İsmail Altunsaray ve Selçuk Balcı konserine katılanlara 30 Ağustos Zafer Bayramının önemini anlattı.


Cemil Deveci, 30 Ağustos Zafer Bayramının 99'uncu yıl dönümü nedeniyle düzenlenen konserde yaptığı konuşmada, katılımcılara "Ben, Atakum Belediye Başkanı olarak siz hemşehrilerimizi ve Türk milletini bu kutlu günde ayrışmaya değil, birleşmeye davet ediyorum. Birlik olmaya, kardeş olmaya, Cumhuriyet’in çocukları olmaya davet ediyorum" diyerek seslendi.

Türk tarihinin en şanlı sayfasını kutladıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, konser alanında bulunanlara "Bu savaşın ve zaferin dünyada bir benzeri yok. 19 Mayıs Kurtuluş Yolu, İnönü Savaşları, Sakarya Savaşları, 9 Eylül İzmir, Lozan...Türk bağımsız tarihinin yol haritası bu. Bu yol haritasında bu zaferleri sadece emperyalist işgalcilere karşı değil içeride Damat Feritlere, Mustafa Sabrilere, İskilipli Atıflara, Ali Kemallere, Nemrut Mustafalara, Delibaşlara, Şeyh Saitlere, Çapanoğulları’na, Postacı Nazımlara ve buna benzer binlercesine karşı kazanılmış Türk zaferidir. Bu zaferi, bu saydıklarımdan ve art gelenlerinden küçümseyenler var. Ama bu zaferi, zafer olarak kutlayan siz Cumhuriyet gençlerisiniz. Bu zaferi ilelebet birlikte yaşatacağız. Bir halk sevinçlerini, acılarını paylaşıp milli ve dini bayramlarını birlikte büyük bir coşkuyla kutlayabiliyorsa o bir millettir. Bu halkı millet yapan kendi değerlerinde coşkuyla buluşabilmektir. Biz, Türk milleti olarak böyle bir milletiz ve bunu dünyaya kanıtladık" dedi.

Konser alanındaki gençlere seslenen Başkan Deveci, şunları dile getirdi.
"Atatürk, bu eşi ve benzeri olmayan Cumhuriyet’i ve onun değerlerini size emanet etti. Onu gözünüz gibi korumalısınız. Mustafa Kemal Türk devrimini size emanet etti ama içeriden ve dışarıdan bu Cumhuriyet’e kast edenler eksik olmadı, olmuyor. O nedenle siz Atatürk’ün gençlerinin sorumlulukları büyük. Atatürk’e ve O’nun Cumhuriyet’ine karşı ödevleriniz büyük ve sonsuza kadar devam edecek, devam da etmeli. Atatürk bize de emanet etmişti ama benim yaş kuşağım size, sizin mutlu yaşayacağınız bir Cumhuriyet emanet edemiyor. Ama siz çocuklarınıza ve sizden sonra geleceklere daha mutlu, daha huzurlu, birlikte yaşayabileceğiniz, Atatürk’ün Cumhuriyet’ini yeniden koruyup kollayıp sizden sonra gelenlere emanet etmelisiniz. Bu görev sizin. Bu görevi size Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu, yüzyılın lideri Mustafa Kemal Atatürk verdi. Yolunuz açık olsun. Yüzyılın zaferi, Türk milletinin altın sayfası kutlu olsun, mutlu olsun"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ata Derneği Sakarya Meydan Muharebesinin yapıldığı yerlere tur düzenledi

Ata Derneği Sakarya Meydan Muharebesinin yapıldığı yerlere tur düzenledi