16 Mayıs 2022 Pazartesi

CEMİL DEVECİ'DEN KARARLI AÇIKLAMA! HİÇBİR DARBOĞAZ BİZİ BU YOLDAN DÖNDÜREMEZ

Cemil Deveci'den kararlı açıklama! Hiçbir darboğaz bizi bu yoldan döndüremez

Samsun'da CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, hizmet içi seminerde yaptığı konuşmada, "Başarıya odaklandık. Hiçbir eksiklik, hiçbir yokluk, hiçbir darboğaz bizi bu yoldan döndüremez" dedi.

19 Ekim 2020 Pazartesi 14:10 GÜNCEL

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, Korona Virüs tedavisinin ardından göreve başlarken, yaptığı kararlı açıklamada,  "Atakum’da biz başarıya odaklandık. Hiçbir eksiklik, hiçbir yokluk, hiçbir darboğaz bizi bu yoldan döndüremez” diye konuştu.


CHP'li Atakum Belediyesi Kurumsal İletişim ve Takım Ruhu konulu hizmet içi seminer düzenledi. Prof.Dr. Kurtman Ersanlı'nın verdiği seminerde bir konuşma yapan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, buyurganlığın olduğu yerde gönüllülük olamayacağını belirterek, belediye personeline samimi dil kullanmalarını tavsiye etti.

Cemil Deveci, konuşmasında ayrıca "Atakum’da biz başarıya odaklandık. Hiçbir eksiklik, hiçbir yokluk, hiçbir darboğaz bizi bu yoldan döndüremez" dedi.

Atakum Belediyesi’nde görev yapan başkan yardımcıları, başkan danışmanları ve birim müdürleri, ‘kurumsal iletişim ve takım ruhu’ konulu hizmet içi eğitimde bir araya geldi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Belediye çalışanları, diğer kamu çalışanlarından farklı. Belediyelerde görev yapan kadrolar, bir kentin geleceğini belirliyor. Bu noktada belediyede görev alan her bir bireyin sürece doğru katkıyı verebilmesi için bizim öncelikle iletişimimizin eksiksiz olması gerekiyor. Atakum Belediyesi’nde hem kurum içi hem de yurttaşlarla kurulan iletişimin kalitesini artırmaya çalışacağız. İletişim çağımızın bilimi arkadaşlar. Çok ihtiyacımız var. Aramızdaki dayanışmaya olanak tanıyan bilim alanlarından bir tanesi. Atakum’da biz başarıya odaklandık. Bu sağlayabilmek için kendi aramızdaki iletişimden başlayarak kent geneline taşıdığımızda biz başarıya ulaşırız. Hiçbir eksiklik, hiçbir yokluk, hiçbir darboğaz bizi bu yoldan döndüremez” dedi. İletişimde samimiyetin önemine dikkat çeken Başkan Deveci, “Buyurganlığın olduğu yerde gönüllülük yoktur. Çalışmalarımız sırasında samimi bir dil kullanmalı ve bunu sürdürülebilir hale getirmeliyiz. İletişim dili, insanı insan yapan niteliklerden biri. Önümüzdeki süreçte çalışma sistemimiz içinde uygulayabilirsek başarılı oluruz. Başarılı bir takım, Atakum’a en iyi hizmet verecektir. Atakum’un adının başında ‘Ata’ ve ‘Atatürk’ olduğu için, Samsun, ilk adımın kenti olduğu için Türkiye’nin her yerinden izleniyoruz. Biz burada öğrendiklerimizi uygulayabilirsek, Türkiye’ye örnek oluruz” diye konuştu.

‘TAKIM ÇALIŞMASINDA AHENK ÇOK ÖNEMLİ’
Seminerde, bir takımın başarılı olabilmesi için en önemli unsurun motivasyon olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, motive olan takımların, algılarının açıldığını, düşünce geliştirdiğini, güven sahibi olduğunu, performansını artırdığını ve böylece hedeflere doğru başarılı şekilde ilerlediğini söyledi. 

Prof. Dr. Ersanlı, “Hedeflere ulaşmak için farklı beceri, eğitim ve görüşlere sahip emekçilerden oluşan bir takımın yaratıcılık, emek ve bilgisini bir araya getirmesi gerekiyor. Başarılı bir takım; hedefine odaklanmalı, kişisel öncelikleri ön plana taşımamalı, herkes güç birliğine katkıda bulunmalı, bireysellik yerine grup gelişimine önem verilmeli. Takım çalışmalarında ahenk oluşturulması çok önemli. Tek renkten resim, tek notadan müzik ortaya çıkmayacağı gibi çalışma yaşamında tek görüşten başarı çıkması imkansızdır. Takımın işleyiş biçimi galaksiye benzer. Her biri ayrı yörüngeye sahip olan gezegenler nasıl birbirleriyle uyum içerisinde hareketlerini sürdürüyorsa takımlar da bu uyumu yakalamalıdır” diye konuştu. Takım çalışmasında iletişimin ilkelerini sıralayan Prof. Dr. Ersanlı, “İletişimde ilkelere bağlı kalmak, takım çalışmasını yukarı taşır. Saygı, saydamlık, içtenlik, dürüstlük, somutluk, empati ve etkin dinleme gibi ilkeler ışığında kurulan iletişim takımları her daim üst hedeflere götürür” bilgilerini aktardı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik Belediyesi Orman Okulunun devrini Canik İlçe Milli Egitime yaptı

Canik Belediyesi Orman Okulunun devrini Canik İlçe Milli Egitime yaptı