12 Ağustos 2022 Cuma

CITY MALL AVM'NİN YAPI RUHSATI İÇİN YAPILAN İTİRAZA MAHKEMEDEN RET YANITI GELDİ

Cıty Mall AVM'nin yapı ruhsatı için yapılan itiraza mahkemeden ret yanıtı geldi

Samsun'un Atakum ilçesinde yapılan Cıty Mall AVM için verilen yapı ruhsatının iptali için verilen karara itiraz ederek yürütmeyi durdurma talebinde bulunan Vahap Çelik'e mahkemeden ret yanıtı geldi.

17 Aralık 2019 Salı 18:52 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesinde Atatürk Bulvarı ile Alpaslan Bulvarı Kavşağında yapımı devam eden Cıty Mall AVM'nin yapı ruhsatının iptal edilmesi üzerine yapılan yürütmeyi durdurma itirazına  Samsun 2. Bölge İdare Mahkemesinden ret cevabı geldi.


Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu,  Cıty Mall'ın yapı ruhsatı ile ilgili daha önce mahkemenin verdiği iptal kararı ile ilgili müteahhit Vahap Çelik'in yürütmeyi durdurma itirazında bulunduğunu bu itiraza ise Samsun 2. Bölge İdare Mahkemesinin ret yanıtı verdiğini açıkladı.

Samsun ili, Atakum ilçesi, Mimar Sinan mahallesi, Alpaarslan Bulvarıile Atatürk Bulvarı kavşağında, 8425 ada, 9 parsel üzerinde yapılmakta olan ALIŞVERİŞ MERKEZİ’inşaatının, Atakum Belediyesi tarafından verilen 20.07.2018 tarih ve 683 sayılı YAPI RUHSATININ YÜRÜTMESİNİN DURDURULMASINA, Samsun 2.İdare Mahkemesinin 16.10.2019 tarih ve 2018/1275 Esas sayılı ilamıyla karar verildiğini basın ile paylaşmıştık. Anılan Yürütmeyi Durdurma kararına Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Atakum Belediye Başkanlığı ve müteahhit firma tarafından itiraz edilmiş ve SAMSUN BÖLGE İDARE MAHKEMESİ 2.İdari Dava Dairesinin 13.11.2019 tarih 2019/615 Y.D.İtiraz Nolu kararı ile itirazın REDDİNE karar verilmiştir" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemil Deveci Yalı Kafe'nin imar planı değişikliği için mahkemeye başvuracak

Cemil Deveci Yalı Kafe'nin imar planı değişikliği için mahkemeye başvuracak